Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi ve Genç Liderler ve Girişimciler Derneği iş birliğiyle İnsan Kaynakları ile Mülakat Simülasyonu düzenledi.

Haller Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe İnsan Kaynakları İş Ortağı Damla Kaynak, İnsan Kaynakları Müdürleri M. Selim Tosun ve Mustafa Avanaş konuşmacı olarak katıldı.

Özel eğitimin destekçisi olmaya devam edeceğiz Özel eğitimin destekçisi olmaya devam edeceğiz

Üniversite yaşamından sonra iş hayatına atılacak olan gençlerle tecrübelerini ve mülakat tekniklerini paylaşan uzmanlar dinleyicilerin sorularını da yanıtladılar. Uzmanlar, konuşmalar öncesinde 4 kişi ile mülakat simülasyonu gerçekleştirdi. 15 dakika süren mülakat simülasyonunda gençler, iş görüşmelerinde kendilerine yöneltilebilecek soruları birebir görme fırsatı yakaladılar.

İş hayatına atılmadan önce mülakatların nasıl yapıldığını yaşama fırsatı sağladığı için Eskişehir Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden gençler, “İş başvurularından sonra en önemli nokta mülakat görüşmeleri. Bugünkü etkinlik sayesinde mülakatlarda yapmamız veya yapmamamız gereken şeyleri öğrenmiş olduk” dediler.