Prof. Dr. Nabi Avcı, Zeytinburnu Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak gençlerin ve çocukların hizmetine açılan “Zeytinburnu İzci Evi”nin kurdele kesim törenine katıldı.

Açılışta Millî Eğitim, Kültür ve Turizm Eski Bakanı Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı Hasan Turan, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Zeytinburnu İlçe Millî Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Subaşı, kurum müdürleri, sivil toplum dernekleri, veliler ve öğrenciler yer aldı.

İlklerin açılışı

Nabi Avcı konuşmasında, Zeytinburnu’na hep böyle güzel vesilelerle gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, böyle güzel hizmetlerin ve ilklerin açılışlarında bulunmak fırsatı verdiklerinden ötürü Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy’a ve ekibine teşekkür etti.

Emeği geçenlere teşekkür etti

Avcı, konuşmasında “Zeytinburnu deyince benim aklıma hemen Ömer Arısoy geliyor, Zeytinburnu’na yapılan bunca güzel hizmetler, faaliyetler geliyor. Ben Zeytinburnu’nda oturmuyorum; ama Zeytinburnu’nun pek çok güzel faaliyetinden, yayınlarından, panellerinden, sempozyumlarından, böyle güzel tesislerinden zaman zaman istifade etmek için sık sık buraya geliyorum.  Onun için emeği geçen herkese ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Belediyelere örnek olmalı

Avcı, “Zeytinburnu Belediyesi’nin sadece sosyal belediyecilik değil aynı zamanda kültürel belediyecilik de yaptığını söyledi. Konuşmasının devamında Avcı, burada sadece İzci Evi’nin değil, bundan önce gerçekleştirilen pek çok tesis ve faaliyetin de bütün belediyelerimize örnek olması gerektiğini ifade etti.

Genç izcilere tavsiyeler

Konuşmasında genç izcilere de tavsiyelerde bulunan Avcı; “Zeytinburnu Belediyesi’nin çok güzel defterleri var, bir de silgili kurşun kalemleri var.  O defter ve kalemlerden bütün genç izci kardeşlerimize özellikle Günlük tutmaları için verecekler diye biliyorum. Siz de, lütfen her gün, bir cümle de olsa, Günlüğünüze bir şeyler yazın.  Daha sonra, inşallah ileri yaşlara geldiğinizde o defterleri açıp bu yaşadığınız güzel günleri bir kere daha hatırlamanıza vesile olacak bir günlüğünüz olsun.  Defterler hazır, kalemler hazır, tesisler hazır, etkinlikler de hazır… Size de onlara katılmak ve akşamları bir cümle olsun defterinize not etmek düşüyor” dedi.

Diğer illerde de yapılmalı

Nabi Avcı konuşmasının sonunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndaki Müsteşarlık ve Bakan Yardımcılığı görevleri döneminde gençler, çocuklar ve ülke için yaptıklarından ötürü Ömer Arısoy’a teşekkür ederek, Türkiye İzcilik Federasyonu’na bu örneği diğer vilayetlerde de değişik örnekleriyle tekrarlamalarını tavsiye etti. Konuşmaların ardında bütün katılımcılar İle birlikte kurdele kesimi yapılarak, İzci Evi gezildi.