Batıkent semt pazarı eksiklerle dolu Batıkent semt pazarı eksiklerle dolu

Olmaz denilen şeyleri Sivrihisar’da başardık

2009 yılından bu yana Sivrihisar Belediye Başkanı olan Hamid Yüzügüllü, Uluönder Ayten Usta’da bir grup gazeteci ile bir araya geldi.
DÜNYANIN DA DİKKATİNİ ÇEKECEĞİZ
Yüzügüllü, Ulu Cami’nin UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınmasıyla ilgili olarak, “Selçuklu mirası Ulu Cami’mizi dünya tanıdı. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girdi. Sivrihisar için, Eskişehir için, Türkiye için gurur. Değerlerimizi dünyaya tanıtmış olduk. Geleceğe taşımak için uğraşıyoruz” dedi. Başkan, ilçesinin turizmde geldiği nokta ile ilgili olarak “Geçmişten gelen değerlerimiz var. Bunları koruduk. Restore ettik. Turizme açıldı. Sivrihisar, dünyada adı bilinen bir ilçe oldu. Turizmde yeni alanlar oluştu. Dükkan sayımız artıyor. Kadın esnaf sayısı, girişimci sayısı artıyor” diye konuştu. Yüzügüllü, “Sivrihisar turizmde Türkiye’de bir noktaya geldi. Artık hedefimiz dünya… Dünyadan misafirler ağırlamak istiyoruz. UNESCO Listesi bir avantaj… Önümüzdeki günlerde dünyanın da dikkatini çekeceğiz” dedi.
 SİVRİHİSAR’IN ÖNÜ AÇIK
Yüzügüllü, Sivrihisar OSB için şöyle konuştu: “1998’de alınmış bir karar. Kağıt üzerinde kalmış. Yeri bile belli değildi. 2014’te kamulaştırma yaptık, yeri belli oldu, alt yapı bitti. Parselasyon bitti, yüzde 85’inin tahsisi yapıldı. İki yıl sonra çalışmaya başlayacak. İstihdam artacak.” Eskişehir’in ilçelerinin ‘kaderine terk edildiğini’ ifade eden Başkan, “İlçelerin adeta içi boşalmıştı… 2014 geldiğimizde Sivrihisar yaşam şartları zorlaşan bir ilçeydi. Şu an Türkiye’nin ve dünyanın gözbebeği olan bir ilçe oldu. Ekip arkadaşlarımla ciddi çalışmalar sonunda turizmde iyi bir noktaya geldik. Bunu da OSB ile destekliyoruz. Sivrihisar’ın önü açık… Daha güzel yerlerde olacağını düşünüyorum” dedi.
NEREYE GELİRİZ ONU DA ZAMAN GÖSTERECEK
Hamid Yüzügüllü’nin ismi AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adaylığı için geçiyor. Yüzügüllü, bu yöndeki iddialar için şöyle konuştu: “Şu an Sivrihisar Belediye Başkanıyım. Zaman ne getirir ne götürür bilmiyoruz. Hayırlısı diyoruz… Hizmet odaklı çalışan bir belediyeyiz. Nasibimizde ne varsa o olur diyoruz. Bunlar güzel şeyler, gururlandırıcı şeyler. İnsanların, vatandaşların bizleri böyle güzel yerlerde görmek istemeleri bizim için çok önemli. Hiçbir zaman siyasette hesabımız olmadı. Siyaset yapmadım, hizmet odaklı çalıştım. Daha iyi nasıl hizmet ederiz. Bunu düşündük.  Demek ki halkın gönlüne girebilmişiz benim için en önemlisi bu. Ben kazanmam gereken şeyi kazanmışım. Daha ötesi yok. İnsanın her zaman yapmak istediği şeyler vardır. Gönlünde yatan şeyler vardır. Biz bunu Sivrihisar’da başardık. Sivrihisar’ı da daha iyi yerlere götürmek için de uğraşıyoruz. İşten kaçmadık, bahane uydurmadık. Yapılmaz, olmaz demedik. Biz bunu Sivrihisar’da başardık. Olmaz denilen şeyleri ekibimle Sivrihisar’da aştık. İleride ne olur, nereye geliriz onu da zaman gösterecek.”