Odunpazarı Belediyesi, bir katılımcı belediyecilik örneğine daha imza atmaya hazırlanıyor. Belediye, Eskişehir Bilecik Bölgesi Veteriner Hekimler Odası ile birlikte Güvercin Yetiştiriciliği ve Hastalıkları Eğitimi düzenleyecek. Ücretsiz olacak bu eğitime, Eskişehir’de bulunan tüm güvercin sever ve yetiştiricileri katılabilecek.

Tepebaşı’ndan üretici kadınlara bir destek daha Tepebaşı’ndan üretici kadınlara bir destek daha

Odunpazarı Belediyesi, Eskişehir Bilecik Bölgesi Veteriner Hekimler Odası (EBVHO) iş birliği ile Güvercin Yetiştiriciliği ve Hastalıkları Eğitimi gerçekleştirecek. 75. Yıl Mahallesi EMKO Sanayi Sitesi’nde bulunan Güvercinköy’de gerçekleşecek eğitimeler, tüm güvercin sever ve yetiştiricilerin katılımına açık olacak. 5 Temmuz Cuma günü yapılacak olan eğitim saat 10.00’da başlayacak. Güvercin Yetiştiriciliği ve Hastalıkları Eğitimi, tamamen ücretsiz olacak.

Eğitimin Güvercinköy’de hobi amaçlı güvercin yetiştirenler başta olmak üzere Eskişehir’de bulunan tüm güvercin sever ve yetiştiricilerin katılımına açık olduğunu belirten Güvercinköy yetkilileri, eğitim için kayıt şartı aranmayacağını duyurdu. Eğitime dileyen herkesin katılabileceğini kaydeden yetkililer, tüm güvercin sever ve yetiştiricilerini Güvercin Yetiştiriciliği ve Hastalıkları Eğitimi’ne katılmaya davet etti. 

Editör: Mustafa YILDIRIM