Sakarya Anaokulu ve Milli Zafer İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı Fidanlık ve Yeşil Alanlar Şube Müdürlüğünü ziyaret etti. Öğrencileregörevliler tarafından tohumdan ağaç olma sürecine kadar bitkinin tüm büyüme evreleri hakkında bilgiler verilerek uygulamalı etkinlikler gerçekleştirildi.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin üretim tesisleri teorik ve pratik eğitimlere ev sahipliği yaparak öğrencilerimisafir etmeye devam ediyor.

     Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığına bağlı Fidanlık ve Yeşil Alanlar Şube Müdürlüğünü ziyaret eden Sakarya Anaokulu ve Milli Zafer İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencilerine görevliler tarafından fidan yetiştirme, tohumdan ağaç olana kadar bitkinin büyüme evreleri hakkında çeşitli bilgiler verilerek doğadaki yaşamın sürdürülebilirliği için bitkilerin öneminden bahsedildi. Daha sonra atıkların geri dönüşümünü sağlamak ve doğaya yararlı hale getirmek için öğrencilerin evlerinden getirdikleri sebze, meyve atıkları ve yeşil alanlardan toplanan kuru yaprak ve dal parçaları kullanılarak kompost yapımı anlatıldı.

Afyon tanıtım grubu kuruldu Afyon tanıtım grubu kuruldu

Bilgilendirmenin ardından öğrencilerin bitki yetiştirme aşamalarını deneyimleyerek öğrenmelerini sağlamak için Fidanlık ve Yeşil Alanlar Şube Müdürlüğüne bağlı seralarda öğrencilerle birlikte tohum ekimi, tohum topu ve kompost yapımı etkinlikleri gerçekleştirildi.

Eğitici ve eğlenceli etkinlikler çektirilen fotoğraflarla tamamlandı.