250 TL’den Aşağı İlkokul Çantası Yok

İsmet İnönü’nün kızı Özden Toker, Atatürk’ü ve babasını anlattı İsmet İnönü’nün kızı Özden Toker, Atatürk’ü ve babasını anlattı

Yüksel; “Şu an birçok esnaf elindekileri satıyor, geçen sene aldığı ürünleri. İlkokul çantaları şu an 250 TL’den başlıyor. Lisanslılar bin tl ve üzerine çıkıyor. Herkes elindeki malı satıyor, yenisini bu hafta itibariyle alacak, zamlı bir şekilde. Geçen sene ile bu sene arasındaki fiyatlarda minimum 2 kat fiyat oynar. 300 TL ile bin TL arasında okul çantalarında fiyat değişiyor.” dedi.

Fiyat artışlarının nedenine ilişkin konuşan Yüksel; “Her şeyimiz dolar bazında olduğu için, fermuarlar, deri vs. artan işçi maliyetleri, asgari ücretin yükselmesi fiyatlara etki ediyor.” şeklinde konuştu.

Bu Sene Gurbetçi Yoğunluğu Yok

Yerli vatandaşların eylül zamları öncesinde alışveriş yaptığını söyleyen Yüksel, bu sene gurbetçilerin yarı yarıya azaldığını belirtti. Yüksel; “Gurbetçiler normalde okul çantalarını buradan alır götürürler. Okul kıyafetini, çantasını Eskişehir’den tedarik edip gidiyorlardı ama bu sene daha öyle bir yoğunluk olmadı.” İfadelerinde bulundu.