Okul Sporları (ISF) Liseler Arası Dünya Okullar Kros Ülke Şampiyonası’nda geçtiğimiz ay Slovakya’nın Strbske Plesoya kentinde, kendinden yaşça büyüklerin de olduğu ilk milli yarışmasında Dünya Şampiyonu olan Ayça Fidanoğlu, öğrencisi olduğu Özel Şehir Koleji koridorlarında gururla dolaşıyor.

Gözden kaçırmayın

Ayça’dan 2. Dünya Şampiyonluğu geldi     Ayça’dan 2. Dünya Şampiyonluğu geldi    

Şampiyonluktan sonra geldiği okulunda muhteşem bir törenle karşılanan Ayça Fidanoğlu ile aynı şampiyonada derece kazanan Şehir Koleji sporcuları Selen Canlı, Bade Fidanoğlu ve Hilal Nur Dağlı kazandıkları puanlarla takımlarının da Dünya 5. si olmalarını sağlamışlardı.

Özel Şehir Koleji kurucuları, sporcularının Dünya şampiyonu olmasından büyük gurur duyduklarını belirterek, “ISF organizasyonlarına ikinci kez katılımımızda Dünya Şampiyonluğu elde etmemizin gururunu yaşıyoruz. Biz öğrencilerimize her zaman dünya standartlarını gösteririz ve dünya ile entegre olmaları, donanımlarını yükseltmek için uğraşırız. Bu nedenle de duygulu bir şekilde karşıladık. Akademik, sanatsal ve sportif alanlarda eğitim veriyoruz. Bu sporcularımızın diğer arkadaşlarına ilham vereceğine inanıyoruz. Diğer öğrencilerimiz için okul koridorlarında bir dünya şampiyonu dolaşıyor imajının çok önemli olduğuna inanıyoruz. Ülkemizi ve şehrimizi en iyi şekilde temsil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz” dediler.