Şan ve solfej eğitimleri için kayıtlar başlıyor Şan ve solfej eğitimleri için kayıtlar başlıyor

Tepebaşı Belediyesi, Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi ile Uçan Süpürge Vakfı iş birliği ile düzenlenen 1. Tepebaşı Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali kapsamında birbirinden değerli filmler ve ünlü isimler ile söyleşiler, Eskişehirliler ile buluşuyor.

Bu kapsamda ilk olarak “Oyun” ve “Kraliçe Lear” filmlerinin gösterimi ve yapımcı ve yönetmen Pelin Esmer’in söyleşisi, Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yapıldı. Gösterim ve söyleşiye, Uçan Süpürge Vakfı Başkanı Halime Güner, yönetmenler, yapımcılar ve sinemaseverler katıldı.

İlgiyle izlenen filmlerin ardından moderatörlüğünü Uçan Süpürge Vakfı Başkanı Halime Güner’in yaptığı “Oyun” ve “Kraliçe Lear”in yapımcı ve yönetmeni Pelin Esmer ile söyleşi gerçekleştirildi. Esmer, “Bu davet için teşekkür ederim. Uçan Süpürge daha da uçsun diliyorum. 25 sene uçtuysa daha da uçacaktır eminim. Ben nasıl yaptım? Aslında bir şekilde düşünmeden, bilinçsizce ve tutkuyla yapılabilecek bir şey yaptığımız. Burada yönetmen, sinemacı, yapımcı arkadaşlarımız da var. Yaptıklarımız akıllı, uslu insanların yapabileceği şeyler değil. Ama işte bir şekilde inatla, severek, isteyerek, acı çekerek, gülerek, ağlayarak benim de herhalde 20 sene falan oldu. Umarım sizin festivaliniz kadar daha uzun ömürlü devam ederim” dedi.

Daha sonra Pelin Esmer, katılımcıların sorularını cevaplandırarak, filmler üzerine sohbet gerçekleştirdi.