Mücadele etmekten geri durmayacağım Mücadele etmekten geri durmayacağım

Karşılıklı sohbet edilen ziyarette Başkan Sadri Atam "Tesis başına düşen sporcu sayısına göre iller bazında en son sıralardayız. Aşırı derecede tesis açığımız var. Belediyelerin amatör sporculara hiç desteği yok. Bizim yerel yönetimlerden tek isteğimiz yeterince tesis yapılması ve gençlerimizin, çocuklarımızın sporla iç içe yaşamasıdır" dedi. 

BTP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Fahri Gürgenburan ise Atatürk'ün "Ben sporcunun zeki çevik aynı zamanda ahlaklısını severim" sözünden dem vurarak iktidar partisinin amatör spor kulüplerine destek vermediğini belediyelerin ise bu konuda hiç bir çaba sarf etmediğini söyledi. Gürgenburan açıklamasında şu görüşlere yer verdi
"Belediye bütçesi bu sıkıntıyı rahatlıkla karşılayabilecek seviyede. Yeter ki istensin. BTP olarak tüm yurtta amatör spor kulüplerini destekleme kararı aldık. Bizler profesyonel para için siyaset yapan bir parti degiliz. Atatürk gibi doğru bildiğimiz yolda ilerlemeye devam edeceğiz. Sadece şehir merkezi değil köylere de tesislerin yapılması ve desteklenmesi gerekiyor. Rantçılara para aktarmaktansa spora katkı sağlanması gerekmektedir. Gerçek belediyecilikte sporun ve sporcunun yanında olmak gerekmektedir."
BTP teşkilatı ve Başkan Sadri Atam Eskişehir'de spor camiasında yaşanan sorunları birlikte mercek altına aldılar.

Editör: Mustafa YILDIRIM