Yeni Sendika Eskişehir İl Temsilciliğine eski deneyimli Sendikacı Abdulbaki Tekin atandı.

Tekin yaptığı açıklamada,Türkiye’de mevcut Sendikaların çalışanların sorunlarını çözmekten uzak durduklarını bundan dolayı yeni bir sendika ihtiyacı olduğundan böyle bir yola eski Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş Genel Başkanlığında 60 kişilik kurucular üyesinin katılımıyla Yeni Sendikayı Ankara da kurduklarını söyledi. 

Tekin üye sayısından ziyade üye memnuniyeti birinci öncelikleri olacağını belirtti. Nerede bir sağlık çalışanı varsa Yeni Sendika’nın  orda olacağını söyleyen Tekin, “Rabbim çıktığımız bu yolda utandırmasın. Temiz bir sayfa ile yolumuza devam edeceğiz. Kavgasız , kimseyi kötülemeden, kimseye rakip olma ya da kimseyi bölme hedefi olmadan kendi yolumuzda, doğru bildiğimizle ilerleyeceğiz. 

Hedef sadece bilimsel verilere dayalı , çalışan hak ve kazanımları için mücadele edebilmek, mesleki saygınlık ve refahı arttırabilmek. Sahada emek veren çalışanlarımız ile hep birlikte  sağlık çalışanı arkadaşlarımızın bu süreçte bize olan umudu, heyecanı, inancı bizim yarınlara dair en büyük motivasyonumuzdur. 

 Ateş savaşçılarımızın günü kutlu olsun  Ateş savaşçılarımızın günü kutlu olsun

 Birileri yalana dolana sendikacılık derken, bizler aldatmayan ve aldanmayan sendikacılık ilkemizle, emaneti taşımada ehil kalabilmenin yollarını arıyoruz. Bizler “müspet hareket” ilkesiyle hizmet etmeyi seçiyor, sadece ve sadece hitap ettiğimiz kitlenin güvenini ve dualarını alacağız 

Yeni Sendika olarak vizyon projelerimizi kısa sürede hayata geçirerek yenilikçi sendika yaklaşımımızı somut bir şekilde ortaya koymaya başlayacağız. Tüm Sağlık ve Sosyal Hizmetler kolunda çalışanları Yeni Sendika’ya üye olmaya davet ediyoruz. 

Bu ümitler karşılık bulduğunda, bugüne kadar olduğu gibi kazanan yine ülkemiz ve sağlık çalışanlarımız olacaktır”dedi.