CHP Mihalgazi heyetinden Başkan Ünlüce'ye ziyaret CHP Mihalgazi heyetinden Başkan Ünlüce'ye ziyaret

1.044 TL yerine 696 TL ödendi


İyi Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Gürol Yer, “Bina Sorumlusuna 2 bin 936 TL, sandık kurulu başkanına 2947 TL, memur üyeye 2 bin 088 TL, partili üyeye ise 1.044 TL ödeneceği yönünde hemen hemen tüm yayın kanal ve mecralarında ücret listesi yayınlandı. Seçim süreci yaşandı geçti ve geçtiğimiz hafta itibarıyla sandık ücretleri bir devlet bankası eliyle ödenmeye başlandı. Ancak ilk andan itibaren sandığa yazdığımız, parti üyelerimiz ya da gönüllü vatandaşlarımız bir sürpriz ile karşılaştılar. Basında yayınlanan ve YSK tarafından bir karşı açıklama ya da düzeltme gelmeyen 1.044 TL ücret yerine 696 TL ücret ödemesi yapılmaya devam etmektedir.” açıklamasında bulundu. 
348 Lira kesintinin nedeni nedir?
İyi Parti olarak 971 sandık kurulu başkanı ve memur üye verdiklerini ifade eden Gürol Yer, “Basında çıkan diğer görevlendirmelerin ücretleri aynen ödenmiş ve ödenmektedir. Partili üyelere ödemelerde yapılan 348 TL kesintinin izahını alabilmiş değiliz. Örneklerini gösterdiğimiz seçim ön sürecinde basında çıkan rakamlar ile ilgili muhatap YSK ne bir karşı açıklama yapmış ne bir düzenleme yayınlamıştır. Bu durum insanlarımızın bilincinde 1.044 TL alacağı yönünde yerleşmiştir.” dedi. 
1 milyon 34 bin kişi mağdur edildi
İlçedeki 974 sandıkta görevli 4 bin 870 siyasi parti temsilcisinin bu durumdan mağdur olduğunu dile getiren Gürol Yer, “İlimizde 2 bin 356 sandıkta görevli 11 bin 780 hemşerimiz bu uygulamadan mağdurdur. Türkiye Geneline vurduğunda 206 bin 806 sandıkta 1 milyon 34 bin 30 kişi mağdurdur. Bunun duyurulan miktara tamamlanması elzemdir, gereklidir, haktır, hukuktur.” ifadelerini kullandı. 
Konuyu en üst noktaya taşıyacağız!
Konuyu en üst noktaya kadar götüreceklerini söyleyen Gürol Yer, “YSK, Cimer ve Devlet denetleme kurumu nezdinde takip edecek süreci başlatmış bulunuyoruz. Buradan muhatap diğer siyasi partilere de seslenerek insanların emeklerinin karşılığına sahip çıkmaya çağırıyorum. Mağdur olan çok değerli sandık kurulu partili üyelerimize de seslenerek diyorum ki; yaşanan olumsuzlukta partilerin en ufak bir dahli yoktur.” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Editör: şenay Yıldırım