‘Farklı zamanlarda’  sanatseverlerle buluştu ‘Farklı zamanlarda’ sanatseverlerle buluştu


Gözegir, “Ortalama yüzde 5'lik bir kesimin rahatça yaşadığı yüzde 95'in ise kıt kanaat geçindiği ülkemizi güllük gülistanlık göstermekten bıkmadınız mı?” diyerek iktidara tepkisini dile getirdi. 
Koltuk sevdası için ülkemizi harcamayın
Ülkemizin her gün derinleşen ve önlenemeyen ekonomik krizle mücadele etmeye devam ettiğini ifade eden Gözegir, “İktidar ise bildiğini okumayı bırakmıyor. Sanki geçtiğimiz yılın aynısını yaşıyormuşuz gibi herkesin dilinde seçim sonrası felaket sözcükleri eksik olmuyor. Peki geçtiğimiz yıl ne olmuştu? Seçimi kazanmak için altın, döviz fiyatları baskılanmıştı. Seçimin hemen akabinde kısa bir süre içinde yüzde 70'e, yüzde 80'e varan bir artış oldu. Buna binaen akaryakıt fiyatları da neredeyse iki katına yükselince, iğneden ipliğe zam kaçınılmaz oldu, halkımız perişan oldu. Bu yıl ise aynı hatayı yapmaya devam ediyorsunuz yine dövizi baskılıyor, faizi arttırıyorsunuz. Maalesef görünen o ki seçim sonrası daha kötü günler bizleri bekliyor. Gelin bu yanlıştan bir an evvel dönün. Yandaşa rant ve koltuk sevdası için ülkemizi harcamaktan vazgeçin.” dedi. 
Milleti açlığa, sefalete sürüklediniz
Asgari ücrete yönelik konuşan Gözegir, “İktidara geldiğiniz 2002 yılında asgari ücret 184 TL iken ortalama işçi emekli aylığı 276 TL idi yani asgari ücretin 1.5 katıydı bugün baktığımızda emeklilere yüzde 200 de zam verseniz 2002 yılını yakalayamıyorsunuz. Milleti açlığa ve sefalete sürüklediniz, ortalama yüzde 5'lik bir kesimin rahatça yaşadığı yüzde 95'in ise kıt kanaat geçindiği ülkemizi güllük gülistanlık göstermekten bıkmadınız mı?” şeklinde tepkisini dile getirdi. 
“Şehir trafiği şehrin kanayan yarası”
Saadet Partisi olarak 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde çok sayıda proje ile halkın karşısına çıktıklarını dile getiren Gözegir, “Trafik çözümü için tramvayların kesişme noktalarında örneğin Atatürk lisesi önü, Espark önü gibi yerlerde yukarıdan gitmesi ve akıllı otopark sistemi gibi trafiği rahatlatacak çözümleri sunduk. Ancak seçimlerde projelere göre oy verilmediği için yıllar geçmesine rağmen sorunlar artarak devam etmektedir. İktidarın sorumluluğundaki çevre yolu ve Ana muhalefet partisinin sorumluluğundaki şehir içi trafiği Eskişehir’imizin kanayan yarasıdır. Şehrimiz bunu hak etmiyor.” ifadelerini kullandı.
Saadet Partisi olarak 31 Mart 2024 yerel seçimlerine yine çok sayıda projeyle hazırlandıklarını belirten Gözegir, Eskişehirlileri Saadet Partisi’ne oy vermeye çağırdı. 

Editör: Mustafa YILDIRIM