Taşel şunları söyledi; “Dış politikada ikircikli bir yaklaşımla müttefik ve komşularına güven vermeyen, içeride hukuk tanımayan, ekonomik buhranın yarattığı derin yoksulluğu yöneten tek kişilik iktidar, milletimizin işini, aşını ve gelecek hayallerini çaldı.

‘Faiz sebep enflasyon neticedir’ diyen çakma ekonomist, uyguladığı yanlış ekonomik politikalar ve program nedeniyle, ülke olarak Cumhuriyet tarihimizin en yüksek borç yükü ile karşı karşıyayız. Öyle ki; faiz borcumuzun anapara borcumuzu geçtiği bir durum ve sarmalla borç batağına sürüklendik.

Toplumun sorunlarından bihaber olan tek kişilik saray iktidarı, birçok kesimin yaşadığı sorundan Genel Başkanımız, liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun çözüm odaklı açıklamaları ile haberdar oldu.

2023 yılında tarihi seçim öncesinde dün, ‘’olmaz! bunları yapamayız. Seçimi kaybetsem de yapmam, batarız. İskandinav ülkeleri bunun için battı’’ dediği EYT ile ilgili bir düzenleme yapıldı.

Emeklilikte Yaşa Takılan yurttaşlarımızın örgütlü mücadelesi sonuç verdi. Hayırlı olsun. Sıradaki çözüm önerilerimizin de en kısa sürede hayata geçmesini yürekten isteriz.

Piyanonun tuşlarının tümüne aynı anda basan Erdoğan’ı seçim kaybetme korkusu sarmış durumda. Toplum faydasına yapılan her olumlu çalışmayı önerir ve destekleriz. Daha önce olduğu gibi muhalefette yol göstericiliğimiz devam edecek. Ancak, piyanonun çıkardığı ses melodiden çok, bir imdat çığlığına benziyor.

Özellikle iki kez seçimle kazanamadıkları İstanbul’u talimatlı yargıç kararıyla ve belediye çalışanlarını terörle iltisaklı hale getirip kayyum ataması ile almaya çalışıyorlar.

Sürekli siyaseti ve toplumu geren konuşmalar yapan, her şeye maydanoz içişleri bakanı bu konuda başı çekiyor. Biliyoruz ki; BAKAN Süleyman Soylu saraya şirin gözüküp siyasi ömrünü uzatma çabasındadır.

Eskişehir’imizin de kronikleşen sorunları vardır. İktidar tarafından çözüm üretilmemiştir ve şehir halkı cezalandırılmıştır. İktidar temsilcisi siyasi aktörlerimiz de, ülke yönetiminde söz sahibi olan beceriksiz yönetici ve siyasilerden farklı değildir. Belki de rejim değişikliği bu siyasilerimizin elini kolunu bağlamıştır.

Şehrimiz sorunlarına çözüm üretmek için çaba sarf etmesi gereken iktidar milletvekilleri, nadiren geldikleri şehrimizde sorunu bizzat yaşayarak görmüştür. Önemli bir organizasyona çevre yolu trafik tıkanıklığı nedeniyle 40 dakika gecikmeli katılmışlardır.

Şehir adına olumlu hiçbir şey yapamayan iktidar yöneticileri, yerel yönetimlerimizi eleştirmek için yağmur yağmasını beklemiş, CHP’li yol arkadaşlarımızı eleştiri haklarını kullandıkları için dava etmiş, ezici enflasyon ve zamlar nedeniyle derin yoksulluğa sessiz kalmış, ama cami yıkacaklar yalanı üzerinden dini değerlerimizi istismar ederek, siyaset üretmeye gitmişlerdir.

Az Kaldı, Eskişehir halkı seçimde bu anlayışı cezalandıracak ve Ak Parti’yi sandığa gömecektir.

Şehrin yakıcı sorunlarını biz çözeceğiz. Bunu ittifak ortaklarımızla birlikte başaracağız.

Sorunlarımızı biliyoruz;

KUZEY – GÜNEY ve DOĞU BATI ÇEVREYOLU bu yıl da başlanmamıştır.

Ölüm yolları diye de anılan ESKİŞEHİR- ALPU/ ALPU-MİHALIÇÇIK YOLU bu yıl da bitmemiştir.

KIRKA-SEYİTGAZİ YOLU başlamamıştır. ESKİŞEHİR- MİHALGAZİ- SARICAKAYA YOLU bu yıl da bitmemiştir.

THY’de Sivrihisar adında uçağımız var ancak, Hava Ulaşımı tarifeli uçuşlara bu yılda açılmamıştır.

Demiryolu Liman bağlantı, EOSB Hasanbey demiryolu bağlantı yolu bu yılda yapılmamıştır.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgemize Teknoloji Üniversitesi kuracağız.

Şehrimizde yazılım, donanım ve tasarım üssü, slikon vadisi kuracağız.

Engellenen Sanayi Çarşısı dönüşüm projesini gerçekleştireceğiz.

Tarım arazilerini koruyacak, Tarım ve hayvancılığa destek olacak, gelirlerdeki payını artıracağız.

Misafir öğrencilerimizin yurt, ailelerin kreş sorununu çözeceğiz.

Termal projeleri hayata geçireceğiz.

Turizm, kültür ve sanat şehri olmaya ve bu durumumuzu güçlendirerek, Anadolu’muzun göz bebeği marka şehir olmaya devam edeceğiz.

Tüm bunları siz değerli Eskişehirliler ile birlikte yapacağız. Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Örgütüm adına yeni yılınızı en içten duygularımla kutlarım.”

Editör: Mustafa YILDIRIM