Kadınlardan Filistin'e destek Kadınlardan Filistin'e destek


İyi Parti İl Başkanı Serdar Ulucan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, Cumhuriyetimizin ana unsuru olan Türk milliyetçiliği düşüncesine sahip gazetecilere yönelik yeni bir baskı politikası geçtiğimiz günlerde ifşa olmuştur. 1944’te tabutluklarda, 1980’de Mamak’ta zincirlenmek istenen Türk milliyetçiliği; 2023’te siyasi iktidarın yol açtığı sığınmacı dalgasına karşı Türk milletini bilinçlendirmek isteyen genç gazeteciler üzerinden hedef alınmıştır. Oysa bu topraklarda gazetecilik, milletin derdini dert edinmek ve bunların çözümü için cesaretle doğruları yazıp konuşabilmektir. Gözaltına alınan ve tutuklanan genç gazeteciler de işte bu sorumluluğun bir parçasıdır. Ancak kulak verilecekleri yerde gözaltına alınmış ve tutuklanmış, bunlar yetmemiş gibi genel sağlık hakları görmezden gelinmiştir.” açıklamasında bulundu.  
Türk milliyetçiliği mahkûm ediliyor
Dava dosyasında milliyetçi paylaşımlarda bulunduklarının tespit edilmesine yönelik ifadelere yer verilmesine ve ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ pankartının suç unsuru gibi gösterilmesine tepki gösteren Ulucan, “Türk milliyetçisi olmak, Türk milletinin geleceği için paylaşımlarda bulunmak asla bir suç olmadığı gibi Türk milletinin her bir ferdinin görev ve sorumluluğundadır. Sözde çözümü Oslo’da, Habur’da, Kandil’de arayan; posta güvercinleriyle terör örgütü elebaşına mesajlar gönderen iktidar hem sığınmacı gündemini bastırmak hem de sözde Çözüm Süreci garabetinde yaptığı gibi Türk milliyetçiliğini yeniden mahkûm etmeye çalışacaksa buradan duyuruyoruz ki; bu tutumun karşısında dimdik bir İYİ Parti olacaktır.” dedi. 
Geçit vermeyeceğiz
Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılında Türk milliyetçiliğinin mahkûm edilmesine geçit vermeyeceklerinin altını çizen Ulucan, “Ulu Önderimiz olmasından her zaman övündüğümüz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; Ziya Gökalplerden Erol Güngörlere kadar tertemiz Türk münevverlerinin, devlet adamlarının yeşerttiği ve büyüttüğü Türk milliyetçiliği düşüncesini İYİ Parti olarak savunmayı ve korumayı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.