Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, "Sivrihisar Belediyesi olarak ilçemizin kültürünü, değerlerini ve belediyemiz sanat atölyelerinde Sivrihisarlı kadınların el emeği muhteşem ürünlerini tanıtmak için 22-23 ve 24 Aralık’da Ankara Armada AVM de olacağız. Tüm misafirlerimizi Sivrihisar değerleri ile buluşturmak için bekleriz…"dedi.

Tarihi ve kültürel değerleri yanında gastronomi alanında da dikkatleri üzerine çeken Sivrihisar, kültürünü Ankara Armada AVM’de tanıtacak.  Sivrihisar Belediyesi tarafından düzenlenecek ve 22 Aralık’ta başlayacak olan “Sivrihisar Tanıtım Günleri” 24 Aralık’a kadar devam edecek.

Başkan Ataç Sivrihisarlılarla buluştu Başkan Ataç Sivrihisarlılarla buluştu

Sivrihisar kültürü, Ankara Armada AVM’de tanıtılacak. “Sivrihisar Tanıtım Günleri” kapsamında düzenlenecek olan atölye çalışmalarında, seramik, ebru, kağıt rölyef, doll art bebek gibi özel el sanatları deneyimleri ziyaretçilere sunulacak. Sivrihisar Tanıtım Günlerinde ziyaretçiler, Sivrihisar’ın yöresel lezzetlerini de tanıma fırsatı bulacaklar. Sivrihisar Belediyesi Sanat Atölyelerinde  Sivrihisarlı kadınların maharetli elleriyle yapılan ürünlerin de satışa sunulacağı etkinlikte, halk oyunları gösterileriyle birlikte çocuklar için kukla gösterileri düzenlenecek. Ayrıca temsili Nasreddin Hoca'nın katılımıyla fıkra anlatım geleneği AVM içerisindeki özel bir alanda yaşatılacak.

Sivrihisar’ın ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtılması hususundaki çalışmalarıyla adından sıkça bahsedilen Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü "Sivrihisar Belediyesi olarak ilçemizin kültürünü, değerlerini ve belediyemiz sanat atölyelerinde üretilen, Sivrihisarlı kadınlarımızın el emeği muhteşem ürünleri tanıtmak için 22-23 ve 24 Aralık’ta Ankara Armada AVM'de olacağız. Tüm misafirlerimizi Sivrihisar değerleri ile buluşturmak için Armada AVM’ye bekliyoruz." dedi.

Editör: Mustafa YILDIRIM