Eskişehir’de etkili olan kar yağışı ve hava sıcaklıklarının eksilerde seyretmesi sebebiyle sokakta yaşayan canların soğuk havalardan etkilenmemesi için harekete geçen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Kent Konseyi, kent merkezi ve kırsalda mama dağıtımı yapıyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin mama ve araç sağladığı Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubunun da mamaları sokak hayvanlarının yoğun olduğu bölgelere dağıttığı iş birliği sayesinde can dostları donma tehlikesinden de kurtarılıyor. Kedilerin soğuk havalarda 6 saat, köpeklerin ise 17 saat aç kalırsa vücut ısılarını koruyamayacağını belirten besleme ekipleri, sokakta yaşayan canlar için çalışmalarının devam edeceğini ifade ettiler. Sokak hayvanlarının yoğunlukla yaşadığı cadde ve bulvarlar ile piknik alanlarında düzenli olarak mama desteği sağlandığını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Eskişehir Kent Konseyi gönüllülerine destekleri için teşekkür ederek, imkânı olan vatandaşlardan kapılarının önlerine su ve kuru mama koymalarını da istediler.

Aşağı Söğütönü Mahallesinde besleme yapan ekiplere bölgedeki site yakınlarında yaşayan 3 köpeğin olduğu bilgisini veren hayvansever vatandaş, “Bu dostlarımız yaklaşık 6 yıldır burada yaşıyorlar. Bazı insanlar köpeklerimizi burada istemiyor. Oysa onların tek ihtiyacı biraz sevgi ve biraz yemek. Eskişehir Büyükşehir Belediyemizi ve Kent Konseyimizi burada onları beslerken görmekten büyük mutluluk duydum. Emekleri için herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Mustafa YILDIRIM