Odunpazarı Belediyesi, Türkiye Atletizm Federasyonu iş birliği ile Eskişehirli milli atlet Şükrü Saban adına yol koşusu düzenledi. Küçükler, yıldızlar ve büyükler olmak üzere 3 kategoride düzenlenen Şükrü Saban Yol Koşusu’nda 500 atlet ter döktü.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Atletizmin duayen isimleri Şükrü Saban, Mehmet Terzi,Müslüm Aksakal ve Adil Pirli, Muammer Dalkılıç’ın katıldığı Şükrü Saban Yol Koşusu’na Şükrü Saban’ın yol arkadaşları da şehir dışından gelerek destek oldu. Duygusal anların yaşandığı, anıların tazelendiği Şükrü Saban Yol Koşusu,Odunpazarı Tarihi Bölgede bulunan Hicri Sezen Meydanı’ndan başladı.Yol koşusunun açılış konuşmasını yapan Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi olarak vefa duygularını göstermekiçin Şükrü Saban adına bu yol koşusunu düzenlediklerini belirtti. Şükrü Saban Yol Koşusu’nubundan sonra sürekli hale getireceklerini kaydeden Başkan Kurt,katılan tüm sporculara başarılar diledi.Başkan Kurt, konuşmasının ardından Şükrü Saban yol Koşusunun startını verdi. Küçüklerde 2011-2012-2013 doğumlular, yıldızlarda 2007-2008-2009-2010 doğumlular, büyükler de ise 2006 ve öncesinde doğanların yarıştığı Şükrü Saban Yol Koşusu Hicri Sezen Meydanı’nda başladı. Küçükler 2 km, yıldızlar 3 km, büyükler ise 9 km koştuktan sonra yine yarışın başladığı Hicri Sezen Meydanı’na geri geldi.

 

ESKİŞEHİR'İN TARİHİNE GEÇMİŞ BÜYÜKLERİMİZİN ADINI YAŞATMAK İSTİYORUZ

Yarışma sonrasında ödül töreninde konuşan Başkan Kurt,  Eskişehir'de milli olan sporcuların sonsuza kadar yaşamasının sağlanması gerektiğini söyledi.“Odunpazarı Belediyesi olarak yaptığımız etkinliklerde ve işlerde Eskişehir'e hizmet etmiş, Eskişehir'in tarihine geçmiş büyüklerimizin adını yaşatmak istiyoruz. Şükrü Saban da bu isimlerden biri. Türk atletizmine, Eskişehir atletizmine katmış olduğu değerleri şükranla takdir ediyoruz. Kendisine sağlık ve ömür boyu mutluluk diliyoruz. Gençlere örnek olsun istiyoruz. O nedenle de bu koşuyu düzenledik. Kendisi kabul etti ve Atletizm Federasyonu bunu resmi yarışmaları haline dönüştürdü. Onlara da teşekkür ediyorum. Katılan bütün sporculara bundan sonraki

yarışmalarında başarılar diliyorum. Umarım ve dilerimOdunpazarı Belediyesi bu koşuyu geleneksel hale getirecek ve ondan sonra bütün Türkiye bu yarışları izleyecek. Katılan herkese saygılar sunuyorum” dedi. Başkan Kurt, atletizmin duayen isimlerine günün anısına Odunpazarı Belediyesi Cam Atölyelerinde onlar için özel olarak hazırlanan cam plaketleri takdim etti. Ardından da dereceye girenlere madalya ve kupaları takdim edildi.

Şükrü Saban Yol Koşusu sıralamaları şu şekilde oluştu;

Küçük Kızlar

İrem Melek Özgür

İrem Temel

Nida Akgün

Gülsüm Sağlam

Elif Nil Kızılkaya

Sultan Sağlam

Küçük Erkekler

Arda Yüce

Mert Katı

Mert Durukan

Emrah Akkuş

Enes Efe Erdoğdu

Ömer Ömer

Yıldız Kızlar

Kudret Demirel

Sultan Kul

Birsen Nur Buruk

Aslı Yıldırım

Başkan Ünlüce Vatandaşların Öneri Ve Taleplerini Dinledi Başkan Ünlüce Vatandaşların Öneri Ve Taleplerini Dinledi

Asiye Nur Sülük

Sezin Dinçel

Yıldız Erkekler

Mustafa Kocatorun

Ahmet Berha Emekçi

Ahmet Kağan Kılınç

Bayram Furkan Hızlı

Erdem Dakni

Büyük Kadınlar

Sıla Bayır

Elif Gökçe Avcı Ataman

Sibel Öztürk

Hamidiye Ay

Beril Tek

Bahar Bulut

Büyük Erkekler

Yunus Emre Akkuş

Oğuzhan Emre Singer

Alparslan Burak Köse

Mehmet Soytürk

Hamza Karakaş

Harun Şimşek

Editör: Mustafa YILDIRIM