Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, “Tam güne geçen okullarda özel sınıf mı oluşturuluyor?”diye sordu.

Alkan, “Eskişehir’de okulların açılmasına az bir süre kalmasına rağmen sorunlar çözülemediği gibi yeni sorunlarda eklenmeye başladı.

Çamlıca ve Emek başta olmak üzere okulların yetersiz kaldığı bölgelerde ikili eğitime devam ediyor. Hatta tekli eğitim veren okullarımızda ikili eğitime geçiyor.

 1. sınıflarda tam  gün uygulamasına geçen okulların veli ve idarecileri, alt yapı sorunun çözülememesinden dolayı karşı karşıya gelmektedir.

Büyükşehir’in desteği velilere nefes aldırdı Büyükşehir’in desteği velilere nefes aldırdı

İl Milli Eğitim Müdürümüz tam gün uygulamasına geçerken hiçbir şekilde okul idarecilerinin görüşünü almadan süreci başlattı. Fiziki yeterliliği olmayan okullar tam güne geçti. Son olarak Mualla Zeyrek İlkokulunda yaşananlar, ne olacak bu eğitim Eskişehir’de dedirtiyor bizlere.

-Bu okulumuzda özel sınıf uygulaması mı başladı?

-1. Sınıf mevcutları az tutulurken diğer şubelerde öğrenci sayılıları artırılıyor mu?

-Mualla Zeyrek İlkokulunun 1.sınıf öğrencileri nerede ve nasıl yemek yiyecekler? Yoksa saat 17.00 kadar bu öğrenciler simitle mi kalacak?

-Tam güne geçen okulların 1.sınıflarına yemek sağlayıcı olarak lanse edilen Gazi MTAL de yeterli personel var mı? Okullarda yemek için personel sorununu İl Milli Eğitim Müdürlüğü çözecek bilecek mi?”