Tepebaşı Belediyesi ve Tarih Vakfı iş birliğinde düzenlenen Tarih Konuşmaları’nın 19’uncusu, “Romanlarda 12 Mart Askeri Darbesi” söyleşisi ile online olarak devam edecek.

Tepebaşı Belediyesi ve Tarih Vakfı iş birliğinde düzenlenen Tarih Konuşmaları’nın 19’uncusu, “Romanlarda 12 Mart Askeri Darbesi” söyleşisi ile online olarak devam edecek.

Tepebaşı Belediyesi ve Tarih Vakfı iş birliğinde, tarih bilincini artırmak amacıyla düzenlenen ve vatandaşlardan büyük beğeni toplayan Tarih Konuşmaları sürüyor.

Tarihe ilgi duyan vatandaşların yoğun ilgisi ile gerçekleştirilen etkinliğin 19’uncusu da koronavirüs salgını nedeniyle online olarak gerçekleşecek. “Romanlarda 12 Mart Askeri Darbesi” başlıklı Tarih Konuşmaları’nın konuğu Doç. Çimen Günay Erkol olacak.

31 Mart Perşembe günü saat 19.00’da gerçekleşecek etkinlik, Tepebaşı Belediyesi’nin Youtube hesabı “tepebasibld” kanalından canlı olarak yayınlanacak.

Doç. Çimen Günay Erkol kimdir?

Çocuklar akıl ve zeka oyunları ile gelişiyor Çocuklar akıl ve zeka oyunları ile gelişiyor

Çimen Günay Erkol lisans derecesini 1998 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünden aldı. Yüksek lisans eğitimini 2001 yılında Bilkent Üniversitesi’nde Yeni Türk Edebiyatı alanında tamamladı ve aynı bölümde doktora eğitimine başladı. Daha sonra doktora eğitimi için Hollanda’ya gitti ve doktora derecesini 12 Mart romanlarını incelediği teziyle 2008 yılında Leiden Üniversitesi Edebiyat Çalışmaları bölümünden aldı. Doktora çalışması İletişim Yayınları tarafından Yaralı Erkeklikler başlığıyla kitaplaştırıldı. Halen Özyeğin Üniversitesi’nde ders vermeye devam etmektedir. İlgi alanları arasında tanıklık edebiyatı, otobiyografi, toplumsal cinsiyet ve erkeklik araştırmaları bulunmaktadır.