TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi tarafından kurulan platform, faaliyetlerine paydaşlarını genişleterek, yapacakları çalışmalarla hız kazandırdı.

Üretmenin mutluluğunu yaşıyorlar Üretmenin mutluluğunu yaşıyorlar

Yapılan açıklama şu şekilde; “Şehrimiz, ülkemiz ve dünyamızın içinde bulunduğu durum, yaşanılan kuraklıkla birlikte her geçen gün risk içermektedir. Tarım Platformunun amacının; çiftçilerimizin, gıda zincirindeki konumlarının güçlendirilmesi, bilinçlendirilmesi, hedef odaklı, kapsayıcı, geniş katılımlı olarak tarım ortak paydasında bir araya gelmek olduğu, Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Selma Güder tarafından ifade edilmiştir.

Eskişehir Tarım Platform paydaşları arasında; Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Sibel Benek,Hayvancılık Koop. Birliği İkinci Başkanı Turgut Mut, Eskişehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Gazi Küçükarslan, Tepebaşı Kırsal Kalkınma Kurulu Başkanı Mehmet Kızılinler, ESOGÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Handan Giray ve Şube 2. Başkanı aynı zamanda ESOGÜ Ziraat Fakültesi'nden Dr. Nihal Can Ağırbaş, Veteriner Hekimler Derneği Eskişehir Temsilcisi Hamza Yaşar Akın, Eskişehir Arıcılar Birliği Başkanı Bünyamin Yiğit, Sayın Aksoy'a temsil ettikleri kurum, kuruluş, dernek, birlik, kooperatiflere ilişkin görüşlerini dile getirmişlerdir.

Ziyarete katılamayan Odunpazarı ve Tepebaşı Ziraat Odaları, Pancar Ekicileri Kooperatifi, Eskişehir Sulama Birliği’nin de Eskişehir Tarım Platformu paydaşı olduğu bilgisi Şube Başkanı Selma Güder tarafından verilmiştir. 

Sayın Vali Hüseyin Aksoy, "Platformun tarım adına yapacağı çalışma ve etkinliklerde destek olacağını ve ziyaretten dolayı memnuniyetini" belirtmiş ve başarılar dilemiştir.”  

Editör: Mustafa YILDIRIM