Perdesiz Gitarist Cenk Erdoğan 18 Aralık’ta Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’ne Geliyor! Perdesiz Gitarist Cenk Erdoğan 18 Aralık’ta Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’ne Geliyor!

Tepebaşı Belediyesi gerçekleştirdiği sanat etkinliklerinin yanı sıra sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yapmaya da devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi’nin katkıları ile sanatçı Özlem Duman’ın hazırladığı 9. kişisel çalışması olan “Tek Kalemde Eskişehir” adlı pilot kalem resim sergisi de Atila Özer Karikatürlü Ev’de beğeniye sunuldu. Serginin açılışına Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler ve sanatseverler katıldı.  Duman,  katılımcılara resimlerine ilişkin bilgiler aktardı. Başkan Ataç ve Güler de sergiyi gezerken, sanatçı Duman’ı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

“Atatürk’ü seven bir ilde yaşıyoruz”

Sergiyi gezdikten sonra konuşan Başkan Ataç, “Eskişehir’de beklenmedik bir anda güzel bir şeyle karşılaşıyorsunuz. Bu kent öyle bir noktaya geldi ki artık tek parmakla gösterilecek bir kent oldu. Eskişehir’de yaşamak güzel, Eskişehir özgür bir kent. Eskişehir Cumhuriyet kenti, kadın dostu bir kent, cumhuriyet de kadın devrimidir. Ne mutlu bize Atatürk’ü seven bir ilde yaşıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet” ifadelerini kullandı.

Metin Güler, “Yağlı boya çalışmalarından sonra Eskişehir’i pilot kalemle de resmedip bizlere sunduğu için teşekkür ederiz” dedi.

Duman da Başkan Ataç ve Güler’e devrim otomobilinin pilot kalemle yapmış olduğu resmi hediye etti.

Sergi 27-29 Ekim tarihlerinde sanatseverlerle buluştu.