Başkan Ataç, “Başkan seçildiğimde hepiniz hatırlarsınız; buralarda bir karış altyapı, asfalt yoktu. Yemedik, içmedik, burada yattık, işleri takip ettik. 20 yılda yeni bir Tepebaşı küllerinden doğdu” diye konuştu.

Milli gururumuz Esra Milli gururumuz Esra

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, Eskişehirli vatandaşlar ile bir araya gelmeye devam ediyor. Yeşiltepe Mahallesi’nde gerçekleşen vatandaş buluşmasına Başkan Ataç ve Ünlüce’nin yanı sıra Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Meryem Kuş Açıkgöz ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Başkan Ataç: Her sokağımızda ayak izim vardır

Burada bir konuşma yapan Başkan Ataç, “Siyasete ben bu kahvehanede başladım. Buralarda çok dostlar edindik. Zor zamanlar da oldu hepsini aşarak bugünlere geldik. Başkan seçildiğimde hepiniz hatırlarsınız; buralarda bir karış altyapı, asfalt yoktu. Bütün bu mahallelerin altyapısında, inanın her sokağımızda ayak izim vardır. Çünkü yemedik, içmedik, burada yattık, işleri takip ettik. 20 yılda yeni bir Tepebaşı küllerinden doğdu. O açıdan hepimizin emeği var. Biz çalışmak istedik, siz bize destek verdiniz. 2007’de benim seçim kaybettiğim dönem, Tepebaşı’nda CHP’nin oyu 36 bindi. Yıl 2011, Kemal Kılıçdaroğlu genel başkan oldu, biz CHP’ye geçtik. Tepebaşı’nda aldığımız oy 66 bin oldu. 2014’te 86 bin oldu, 2019’da da 125 bin oldu. Eskiler hatırlar, Tepebaşı’nın siyasette adı geçmezdi. Sizin oylarınızla bugünlere kadar hep yükselerek geldik. Bu bizim ortak başarımız. Bugün de burada propaganda yapmayacağım, sorunları konuşalım istiyorum. Bugün buradan bir takım şeyleri elde ederek çıkalım. Çok güzel günlerimizin geçtiği bu kahvehanede daha da güzel günlerimiz geçecek” diye konuştu.

Ünlüce: Güzel kentimize hizmet etmek istiyoruz

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce de “Siz değerli Yeşiltepe Mahalle sakinlerimizin taleplerini dinlemek için buradayız. 'Yaptım oldu' bakış açısından ziyade ortak akıl ile şehrimizi yönetmeye talibiz.  Son 25 yıldır Yılmaz Hocamızın çok büyük hizmetleri var oldu bu şehre. Bugün çevremizdeki Anadolu kentlerinden farklı olarak öne çıkıyorsak, bu emekler sayesinde. Ahmet Başkanımızın 20 yıldır Tepebaşı'nda yaptıklarını, sizlerle kurduğu gönül bağını kim inkar edebilir? Yeni dönemde de uyum içinde çalışarak güzel kentimize hizmet etmek istiyoruz" dedi.

Kat artırımı ve imarla ilgili de vatandaşlarla görüşlerini paylaşan Av. Ayşe Ünlüce "Alanında uzman yol arkadaşlarımızla geldik bugün sizlerin karşısına. Çünkü bu işler maalesef bilimsel ve teknik açıdan karşılığı olmayan vaatler vermekle olmuyor. Bu işlerin bir teknik bir de hukuksal boyutları var. Onlar atsınlar, siz dinleyin. Sonrasında hep beraber nasıl bir yol izleyebiliriz onun üzerine değerlendirmelerde bulunalım” dedi.

Toplantıda Yeşiltepe Mahalle sakinleri de Başkan Ataç ve Ünlüce’ye soru ve taleplerini iletirken, seçim çalışmalarında da başarılar diledi.

Editör: Mustafa YILDIRIM