Güllerin sesi kadınlar korosu’ndan müzik ziyafeti Güllerin sesi kadınlar korosu’ndan müzik ziyafeti

 

    Eskişehir’in kültür ve sanat hayatını zenginleştiren, bu alandaki gelişimi sosyal projelerle destekleyen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi.

     Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı ESMEK bünyesinde hizmet veren Sosyal Sahne, Eskişehir’de kurulmuş amatör ve özel tiyatro topluluklarına ücretsiz prova yeri ve oyunlarını tarifeli olarak seyirciyle buluşturma imkânı sağlanıyor.

    Üniversite öğrencileri tarafından oluşturulan tiyatro grupları, amatör tiyatro grupları ve özel tiyatro gruplarının ücretsiz olarak prova ve tarifeli olarak oyun sahneleme imkânı yakaladığı Sosyal Sahnede bu alanda kendini geliştirmek isteyenler için ücretsiz sahne sanatları eğitimleri, çocuk tiyatrosu, doğaçlama tiyatro ve beden dili eğitimleri düzenleniyor.

   Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, 75. Yıl Mahallesi’nde bulunan Sultandere Kültür Merkezi Sosyal Sahnenin aktarmasız ve kent merkezinden doğrudan tesise ulaşımı sağlayan tramvay seferleri ile de ulaşılabilir bir merkez olduğuna dikkat çektiler. 

Yetkililer, Sosyal Sahne ile gençlerin ve amatör tiyatro gruplarının yanında olmaya devam edeceklerini belirterek düzenlenen eğitimlerle sanata ilgi duyan bireylere destek çalışmalarının artarak süreceğini kaydettiler. Sosyal Sahne ile ilgili bilgi almak isteyenler Büyükşehir Gençlik Merkezi’nin 0222 3357338 numaralı hattından yetkililere ulaşabilecekler.

Editör: Mustafa YILDIRIM