TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu, 25 gündür grevde olan Atışkan Yapı işçilerini ziyaret etti.

Ziyarette konuşan TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Yahya Kaya, “Sizlerle dayanışma içinde olacağımızı söylemek için buradayız” dedi.

TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu yönetim kurulu üyeleri ve TMMOB’a bağlı odaların şube başkanları 25 gündür grevde olan Atışkan Yapı işçilerini ziyaret etti. Ziyarette konuşan TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Yahya Kaya, işçilerle dayanışma içerisinde olacaklarını ifade etti. Yoksulluğa karşı mücadelenin önemine değinen Kaya, “İş kolları olarak sizin ürettiklerinizi kullanıyoruz. İşyerlerinde, fabrikalarda beraber çalışıyoruz. Sizlerle dayanışma içinde olacağımızı söylemek için buradayız. Türkiye’nin tamamı neredeyse asgari ücrete mahkum bir şekilde hayatını devam ettirsin, çok küçük bir azınlık bunun dışında zevki sefa içinde hayatını sürdürsün isteniyor. Bu cendereden çıkmanın yolu da mücadele etmekten geçiyor. Türkiye’de her zaman böyle durumların dışına çıkmak için ilk adımı atan, ilk tepkisini gösteren, yürünecek yolu gösteren işçi sınıfı oluyor. Bu açıdan bize yol gösteren de oluyorsunuz bir taraftan. TMMOB olarak sizlerin grevinin başarıyla sonuçlanması için desteğimizi sizlere bildirmek için buradayız” diye konuştu.

MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

Başkan Ayhan’dan Tepebaşı Belediyesi’ne Ziyaret Başkan Ayhan’dan Tepebaşı Belediyesi’ne Ziyaret

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Kristal İş Eskişehir Şube Başkanı Erdal Akyazı, “Mücadelemiz devam edecek. Buradaki arkadaşlarımız da çok kararlı. Yıllardır sömürülüyor buradaki arkadaşlarımız. Yıllardır asgari ücret alıyorlar. Şirket büyüdü. Bir fabrikadan 10 fabrika çıktı. Bu büyümeden işçiler de hakkını alsın istiyoruz” şeklinde konuştu.