Işıklar Tuğla Firmasının katkıları ile gerçekleştirilen seminer büyük ilgi gördü. Seminerde sunumu Yüksek İnşaat Mühendisi İzzet Özdemir, İç Anadolu Bölge  ve Akdeniz Bölge Müdürü Soner Şenallar ,Işıklar Tuğla Bölge Bayii İnş. Mühendisi Ali Rıza Gürkan ve Uygulayıcı Nevzat Ordu tarafından yapıldı.

Kurt, Ataç ve Ünlüce ESMMMO’yu ziyaret etti Kurt, Ataç ve Ünlüce ESMMMO’yu ziyaret etti

Özdemir Pres tuğla,Kaplama tuğlası,Taban tuğlası,Architon,Grc,Ses yalıtımı, Isı yalıtımlı duvarlar hakkında bilgi verdi. Şenallar “Işıklar tuğla olarak eğitime büyük önem veriyoruz.K aliteli insan gücü yetişmesi için elimizden geleni yapacağız ’dedi . İnşaat Teknolojisi Alan şefi Mehmet Ali Yıldırım Öğrencilerimizin inşaat teknisyeni olarak mezun olduğunu Binaların başta deprem olmak üzere çeşitli doğal afetlere karşı korunaklı yapılıp yapılmadığını kontrol eden inşaat teknisyenidir. Bu alandan mezun öğrencilerimizin her şantiyede bulunmasının önemli olduğunu belirtti ayrıca İnşaat alanında faaliyet gösteren firmaların okulumuza gelerek tanıtım yapmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Erzincanlı öğrencilere ‘ Kaplama Tuğla Ustasının iyi bir geliri olduğunu hatta bulunmadığını birçok mühendisten daha çok kazandığını, gençlere beyaz yakalıdan ziyade toplumun mavi yakalı ya daha çok ihtiyaç duyduğunu ifade etti.

Eğitimin sonunda Okul Müdürü Kerim Erzincanlı tarafından Işıklar Tuğlaİç Anadolu Bölge ve Akdeniz Bölge Müdürü Sayın Soner Şenallar ‘a Teşekkür Plaketi takdim edildi.

Editör: Mustafa YILDIRIM