Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, EBB Adayı Av. Ayşe Ünlüce ile birlikte Eskişehirli vatandaşlar ile bir araya gelmeye devam ediyor.

Başkan Ataç ve EBB Adayı Ünlüce, Raykent sitesi sakinleri ile kahvehanede bir araya geldi. Coşkulu ve yoğun katılımla karşılanan Başkan Ataç ve Ünlüce, vatandaşlarla bol bol sohbet etti.

Site sakinlerine seslenen Başkan Ataç, “Bizleri güzel karşılamanız için teşekkür ediyorum. Ne zaman gelsem güler yüzünüzü, hoş sohbetinizi eksik etmiyorsunuz. Burada siyaset konuşmak istemiyorum. Sizlerin istek ve önerilerinizi dinlemeye geldim. Tek bir şey söylemek istiyorum. Büyükşehir Belediyesi’ne Ayşe Ünlüce, Odunpazarı Belediyesine Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediyesine Ahmet Ataç seçildiğinde emin olun çok uyumlu çalışacağız. El ele kol kola bütün sorunları çözeceğiz, hiç merak etmeyin” dedi.

Albayrak’tan sağlık çalışanlarına bayram ziyareti Albayrak’tan sağlık çalışanlarına bayram ziyareti

“Tüm kenti çevreleyecek”

“Eskişehir’in kanayan yarası haline gelen Kuzey- Güney çevre yollarının yapılmamasıyla kent trafiğinin sıkıştığını söyleyen CHP EBB Adayı Ünlüce, “Hükümet tarafından yıllardır yapılmayan kuzey ve güney çevre yollarına alternatif olacak nitelikte Kuşak Çevre Yolu Projesi hayata geçirilecektir. Kuşak Çevre Yolu, Organize Sanayi Bölgesi, Hasanbey Lojistik Merkezini, Bursa Yolu ve Çevresini, Ihlamurkent ve Vadişehir Mahalleleri ile Eskişehir Teknik Üniversitesine değerek tüm kenti çevreleyecek” diye konuştu.

Ayşe Ünlüce, emekli maaşlarının açlık ve yoksulluk sınırının altında kaldığını, emeklilerin hükümet tarafından unutulduğunu belirterek, Kıdemliler Yaşam Merkezi ve Emek Lokallerini açarak emeklilerin hizmetine sunulacağını söyledi. Önümüzdeki 5 yıl boyunca emeklileri sosyal yardım sınıfına alacaklarını söyleyen ve destek olacaklarını belirten Ayşe Ünlüce, “Yaşamları boyunca şehrine emek veren, ailesine kol kanat geren emeklilerimizin, emeklilik dönemlerini en verimli şekilde değerlendirmelerini sağlayacağız” diyen Ayşe Ünlüce, “Kıdemliler Yaşam Merkezimiz ile yaşlı bireylerin ihtiyaç duyduğu bakım hizmetlerini karşılayacak modern ve kapsamlı bir yaşam merkezi oluşturmayı amaçlıyoruz. Yaşlıların tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak kalabilecekleri, sağlık hizmetleri, beslenme programları, sosyal etkinlikler ve ruhsal destek gibi çeşitli hizmetlerin sunulacağı bir ortam sağlayarak, onların yaşam kalitesini artırmayı ve kendilerini güvende hissetmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Bu merkez, yaşlıların bakım ve refahlarını destekleyerek toplumun yaşlanma sürecine daha sağlıklı ve sosyal bir yaklaşım getirmeyi amaçlamaktadır” dedi.

Vatandaş buluşmasına CHP İl Başkanı Talat Yalaz, CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Elif Zümrüt Kangal Çerçi, Ertuğrulgazi Mahalle Muhtarı Çetin Aydın, meclis üyesi adayları da katıldı.

Editör: Mustafa YILDIRIM