Açılışa çok sayıda davetli ve mahalle sakini katıldı.

Futbolda zirveye büyükşehir imzası Futbolda zirveye büyükşehir imzası

       Açılış kurdelesini kesen Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç yaptığı konuşmada; “Şehrimize ve semtimize hayırlı olsun. Sporun yaygınlaşması için çok önemli yeri olan amatör kulüplerimizin her zaman yanındayım, yanında olmaya da devam edeceğim” dedi.

     Kulüp Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Zafer Mahallesi Muhtar adayı olan İsmail Demir yaptığı açıklamada;

       “Zafer Mahallemiz; 1959 yılında Tunalı Mahallesinden ayrılmasıyla kurulmuş, yaklaşık 15.000 kişinin yaşadığı ve bu nüfus yoğunluğu ile Tepebaşı İlçemizin 7’inci büyük mahallesidir. Onca nüfus yoğunluğuna ve Eskişehir merkeze yürüme mesafesinde olmasına rağmen genelde taşra görünümünde, kurulduğu günden bu zamana, gerek Yerel Yönetimler gerekse Merkezi Yönetimler tarafından göz ardı edilmiş, hizmet fakiri bir mahalleyiz.”

       “Bölgemizde 5 ilkokul, 2 ortaokul, 2 de lise bulunmaktadır. Bu okullarda okuyan geleceğimizin teminatı gençlerimizi uyuşturucu, alkol, sigara gibi kötü alışkanlıklardan ve çağımızın tehlikesi İnternet ortamından uzaklaştırarak onları spora yönlendirip sağlıklı bir gelecekleri olmasına bir nebze katkı sağlayıp, sadece futbol değil diğer spor branşlarında da faaliyet göstermek amacındayız. Bunun için sadece semt sakinlerinin değil, belediyeler ve devlet Kurumlarının da desteğine ihtiyacımız var. Sırf bu amaca ulaşabilmek, belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları ile kolay iletişime geçebilmek gayesiyle ikamet ettiğim Zafer Mahallesinden Muhtar adayı oldum.” İfadelerine yer verdi.

Editör: Mustafa YILDIRIM