Uğur MUMCU, laik demokratik hukuk devletinin yılmaz savunucusuydu. Gerçek vicdan özgürlüğü ve demokrasinin ancak “laik bir toplumda” yaşama geçirilebileceğini sıklıkla vurgulardı.

          Atatürk ilke ve devrimlerine sonuna kadar bağlıydı. Kalpaksız kuvayi milliyeci Uğur Mumcu korkusuz bir gazeteciydi.Araştırmacı gazeteci olarak Türk basınının en değerli kalemlerindendi.

          Siyaset-mafya-tarikat ilişkileri alanında yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitaplarla çok sayıda siyasi, toplumsal olaya açıklık getirdi. Uğur Mumcu’nun yıllar öncesinden yazdığı konular bugün de yaşadığımız birçok olaya ışık tutmaya devam ediyor.

          Uğur Mumcu, haksızlıklar ve yolsuzluklarla mücadele etti. Yazılarında toplumun hukuksuzluklara karşı tepki vermesi gerektiğini sıklıkla vurguladı.

          Aradan geçen 30 yılın sonunda Uğur Mumcu’yu yaşamdan koparan suikast ile ilgili karanlık odaklar aydınlatılmadı. Hain saldırının gerçek failleri ne yazık ki bulunamadı.

Başkan Ataç kadın erkek eşitliği şartına imza attı Başkan Ataç kadın erkek eşitliği şartına imza attı

          Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Eskişehir Şubesi olarak, Adalet ve Demokrasi haftasında karanlık güçlerin saldırıları ile yitirdiğimiz tüm demokrasi şehitlerimizin anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.

          Başta Uğur Mumcu olmak üzere gerçekleri yazdığı için yaşamını yitiren gazetecileri ve aydınlarımızı unutmayacağız, unutturmayacağız.”