“7 Ekim’de başlayan olaylardan sonra İsrail’in Gazze’ye saldırıları hızla artmıştır. Maalesef 17 Ekim günü  akşam saatlerinde  El-Ehli Baptist Hastanesi'ne İsrail’in düzenlediği hava saldırısında en az 500 kişi hayatını kaybetmiştir. Ölenler arasında hastaların yanı sıra binaya sığınan yüzlerce sivil,  özellikle çocuklar ve yaşlılar bulunmaktaydı. Bilerek ve hedefleyerek sivilleri, hastaneleri ve okulları vurmak ve bombalamak bir savaş suçudur, insanlık suçudur.

İsrail tarafından kadın, bebek, çocuk ve yaşlı demeden adeta katledilen masum insanların kaybından çok üzüntü duymaktayız. İsrail’in kısmen veya tamamen Gazze’yi işgal planı çok uzun sürecek bir insanlık faciasına ve güvenlik kaosuna neden olacaktır. Bu konuda Genel Başkanımız  Sayın Ali BABACAN Filistin Büyükelçiliğ’ini ziyaret ederek Filistin halkının yanında olduğumuzu belirterek dayanışma mesajı vermiştir.

Deva partisi milletvekillerimiz ise İsrail Büyükelçiliği önünde basın  açıklaması yaparak yapılan katliama sert tepki göstermişlerdir.  İsrail'in katliamı şiddetlenerek devam ederken bu saldırıların ve katliamların durdurulması adına insanlık adına uluslararası kurum ve kuruluşların çok geç olmadan üzerine düşeni yapması gerektiğini düşünüyor ve göreve çağırıyoruz.

Adalet Sezer Özbunar adaylık başvurusunu yaptı Adalet Sezer Özbunar adaylık başvurusunu yaptı

Uluslararası kamuoyu da hiçbir gerekçeye sığınmadan, tek ses olup bu kıyıma ‘Dur’ demelidir.”