YENİ SENDİKA Eskişehir İl Temsilcisi Abdulbaki Tekin, yaptığı açıklamada, “Yıllardır sendikal ayrımcılığa uğrayan, hak ve emeği yok sayılan, gün geçtikçe fakirleşen ve geleceğinden kaygı duyan kamu çalışanlarının yanında yer alacağız.

YENİ SENDİKA (Yenilikçi Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası) kurulduğu günden itibaren sağlık çalışanlarımızın taleplerini ve beklentilerini çalışkan bir şekilde kamuoyunda dile getirmektedir. Türkiye'nin dört bir yanındaki başkanlarımızla birlikte samimiyet, heyecan ve beraberlik içinde sendikacılığımızı yapmaya devam ediyoruz. Çalışma hayatının zorlu şartlarına hep birlikte göğüs gereceğiz. Sağlık çalışanlarımızın umutlarını yeşertmek, yüzlerini güldürmek boynumuzun borcudur. Dalga dalga büyümeye, gönüllere girmeye devam edeceğiz.

  Kamu kurumlarında görev almak, devleti temsil eden kurum ve makamlarda bulunmak ise her kamu görevlisinin en tabii hakkıdır...

Ancak ve ancak geçmiş dönemde olduğu gibi “#Bizden__Olanlar” ve “#Bizden__Olmayanlar” şeklinde çalışanları etiketleyerek kişilerin onuru, gururu, şerefi, haysiyeti ile oynamak insani ve vicdani değildir!

Müdürlerin ve İdarecilerin Sendicalık yapmasına karşıyız. Ya idarecilik yapsın yada sendikacılık ikisi bir arada olmaz.

Liyakat ve ehliyet çerçevesinde, Kamuya katma değer sağlayacak, Bayrağı bir adım ileriye taşıyıp, taş üstüne taş koyacak her birey/çalışan, kamu kurum ve makamlarında bulunmaya adaydır...Bu her çalışanın en tabii hakkıdır.

Kışın metabolizmayı canlandırmanın 6 püf noktası! Kışın metabolizmayı canlandırmanın 6 püf noktası!

  YENİ SENDİKA  olarak kamu görevlilerinin adalet ve hakkaniyet ölçüleri içerisinde kendileri ve ailelerinin insanca yaşamasına yetecek seviyede bir ücrete kavuşturulmasını istemekteyiz.

Tekin, Hiç bir makam, hiç bir para, hiç bir mal, hiç bir mülk gönüllerde yaşamaktan daha değerli değildir. Kıblesi insanlık olan, Gönül dostlarıma selam olsun. YENİ SENDİKA  olarak kamu görevlilerinin adalet ve hakkaniyet ölçüleri içerisinde kendileri ve ailelerinin insanca yaşamasına yetecek seviyede bir ücrete kavuşturulmasını istemekteyiz.Yıllardır sendikal ayrımcılığa uğrayan, hak ve emeği yok sayılan, gün geçtikçe fakirleşen ve geleceğinden kaygı duyan kamu çalışanlarının yanında yer alacağız.

  YENİ SENDİKA olarak, her zaman ve zeminde birleştirici olmayı hedefliyoruz. Üye sayısından ziyade üye memnuniyetini önemsiyoruz. Milli ve manevi değerlerimize önem veriyoruz. Güçlü ve büyük bir Türkiye sevdasındayız. Birlik ve beraberliğe, kardeşliğe önem veriyoruz. Adil ve dengeli bir gelir dağılımını savunuyoruz. Bu doğrultuda üstlendiğimiz misyonun gereğini yerine getirdiğimize inanıyoruz. Üzerimizdeki yük, emeğin ve alın terinin yüküdür ve kutsaldır. Hep birlikte omuz omuza, yılmadan, yıkılmadan, gecemizi gündüzümüze katarak onurlu bir mücadele veriyoruz. Bu kutsal yükün altında kalmayacağımızı beyan ediyoruz”dedi