Check up ile sağlığınızı ve ileride yaşayabileceğiniz hastalıkları kolay bir şekilde kontrol ettirebilirsiniz. Uygun check up fiyatları ile testler eve muayenelere girerek sağlığınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Check up Nedir?

Check up, kişilerin genel sağlık durumlarının kontrol edilmesi için yapılan bir işlemdir. Sağlık sorunlarınız check up ile kısa bir süre içerisinde kontrol edilmektedir. Check up yapılması için kişilerin birçok testten ve muayeneden geçmektedir.

Chech up sayesinde gelecekte oluşabilecek hastalıklarınızı da tespit edilmektedir. Bu şekilde gelecekteki hastalıklarınıza karşıda önlem alabilirsiniz.

Check Up Paket Fiyatları

Check up işleminin fiyatları, işlem sırasında uygulanacak testlere, test sayılarına, paket içeriklerine ve paketin kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Bu durumlar dikkate alınarak check up fiyatları belirlenmektedir. Net bir fiyat bilgisi için hekiminiz ile testleri belirlemeniz gerekir.

ATOS Compact Scan: Cadem Metrology ile Yüksek Kalite 3D Tarama ATOS Compact Scan: Cadem Metrology ile Yüksek Kalite 3D Tarama

Bunun yanı sıra check up paketler ile sunulmaktadır. Ancak kişilerin sağlık sorunlarına göre bazı testler eklenebilmektedir. Bu durumda check up fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Net bir fiyat için testlerin belirlenmesi gerekir.

Ultrason Testi Nedir?

Ultrason ile yüksek frekanslı ses dalgaları kullanılarak iç organlar görüntülenmektedir. Diğer görüntüleme tekniklerine göre farklı olan ultrason, hamilelik süreçlerinde sık sık kullanılmaktadır. İşleme göre ultrason fiyatları değişiklik göstermektedir. Bu işlem ile bebek görüntülemektedir ve sağlığı gözlemlenmektedir.

Bunun yanı sıra organlarda olan hastalıklarda bu yöntem ile tespit edilmektedir. Ultrason ile hastaların organları ve sağlık durumları kolay bir şekilde kontrol edilmektedir.

Ultrason Testi Kimler için Uygundur?

Bazı hastalıkların teşhisinden de ultrason yöntemi kullanılmaktadır. Gebelik sürecinde olan kişiler için gebelik testi oldukça uygundur. Bu yöntem ile anne karnındaki bebek izlenebilmektedir. Bunun yanı sıra bazı hastalıkların teşhisi de bu yöntem ile yapılmaktadır. Kısacası sağlık alanının birçok yerinde bu test sık sık kullanılmaktadır.

 İşlemi yaptırmak istediğiniz kuruma göre ultrason fiyatları değişiklik göstermektedir. Net fiyat bilgisi için hekiminiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Ultrason Yöntemleri Nelerdir?

Çeşitli sağlık sorunlarının tespiti için ultrason yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemleri sıralayacak olursak;

1.     Abdominal Ultrason

2.     Pelvik Ultrason

3.     Transvajinal Ultrason

4.     Meme Ultrasonu

5.     Ekokardiyogafi

6.     Tiroit Ultrasonu

7.     Transrektal Ultrason

8.     Beyin Ultrasonu

9.     Renkli Doppler Ultrason

Bu yöntemler ile hastalıklar tespit edilmektedir. Hatalığa göre farklı ultrason yöntemleri kullanılmaktadır ve yönteme göre ultrason fiyatları değişiklik göstermektedir. Yöntemlere göre fiyat değişiklik göstermektedir.

Sperm Testi Nedir?

Sperm testi ile meni kontrol edilmektedir. Bu test en sık kısırlık gibi sorunların araştırılmasında kullanılmaktadır. Uzun süre korunmasın ilişki yaşayan ancak çocuk sahibi olmayan kişiler sperm testine girmektedir. Bu test ile sorunun annede ya da babada olduğu kısa süre içerisinde tespit edilmektedir.

Sperm Testi Neden Yapılır?

Sperm testinin belirli yapılma nedenleri vardır. Bu nedenlerden ilki çocuk sahibi olamamaktır. Uzun süredir ilişki yaşayan ancak çocuğu olmayan kişilere sperm testi uygulanmaktadır. Bunların yanı sıra cinsel yolla bulaşan hastalıkların bazıları da bu test ile kısa süre içerisinde tespit edilmektedir. Bu yöntem ile hastalıklar bir gün içerisinde tespit edilmektedir.

Sperm Testi Neden İstenir?

Sperm testi, belirli sağlık sorunlarının yaşandığı durumlarda istenmektedir. Uzun süredir ilişki halinde olmasına rağmen çocuğu olmayan kişilere sperm testi uygulanmaktadır. Bu test ile hastaların sperm sağlıkları kontrol edilmektedir. Bazı hastalıkların teşhisinde de bu yöntem kullanılmaktadır. Bu test ile herhangi bir cinsel yolla bulaşan hastalığınızın olup olmadığını kontrol ettirebilirsiniz.

Editör: Mustafa YILDIRIM