Senfoni Orkestrası konserine ‘Görsel Şov’ damga vurdu
Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın, ‘Film Müzikleri’ konseri yine kapalı gişe izlendi. Gençlerin ayakta alkışladığı konserin sonunda Şef Patrick Souillot sahneye Star Wars filmindeki pelerin ve ışın kılıcıyla çıktı. Bir süre orkestrayı  yöneten Souillot’un,  pelerin ve kılıcı verdiği Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen de, seyirciyi böyle selamladı.
           Sinema dünyasının en ünlü film müziklerinin seslendirildiği Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın konseri, yine seyircilerin hınca hınç doldurduğu salonda izlendi. Konser sonundaki, ‘Görsel Şov’ konseri izleyenlere unutulmaz dakikalar yaşatti.
          
           Eskişehir Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’ndeki konserin biletleri günlerce önceden tükenmişti. Konseri 1.200 kişilik salonda, merdivenleri de dolduran 1.500 kişi izledi.                         Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen konsere torunu Yağmur ile geldi.
        
          Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nı dünyaca ünlü Fransız Şef Patrick Souillot yönetti. Şef Souillut konserde orkestrayı kendine özgü biçimde yöneterek,  seyircileri kendine hayran bıraktı. Senfoni Orkestrası Harry Potter ‘Sırlar Odası’, Örümcek Adam, Jurassic Park , Star Wars ‘Suit’ ve Karayip Korsanları gibi seyirci rekorları kıran filmlerin müziklerini başarıyla seslendirdi.
          Konserin bitimi sonrası kulise giden Şef Souillot, izleyicilerin ayakta alkışları sonucu, ‘bis’ için  sahneye dönerken geceye damgasını vuran sürprizini yaptı. Üzerinde ‘Star Wars’ filmindeki siyah pelerin ve elinde kırmızı ışın kılıcıyla sahneye gelen Souillot, seyircilerden büyük alkış aldı. Bir süre orkestrayı ışın kılıcıyla yöneten Şef Souıllot, pelerinini ve ışın kılıcını verdiği Büyükerşen, pelerin ve ışın kılıcıyla Eskişehirli sanatseverleri selamlayarak büyük alkış aldı.
  
          Eskişehir’i çok seven ve mükemmel şehir olarak niteleyen Şef Souıllot, Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrasını çok başarılı olarak niteledi. Başkan Büyükerşen’in Eskişehir için büyük bir şans olduğunu belirten Souıllot, “Fransa’da yaşadığım şehrin başkanı 20 yıl bize kabus yaşattı. Keşke Büyükerşen bizim şehri yönetseydi ne güzel olurdu” dedi