Brüksel’deki Emirdağlılar Yardımlaşma Derneği’ni de ziyaret eden Çakırözer, depremzede yurttaşlara destek için topladıkları yardımlara teşekkür etti.

“HERKES TEK YÜREK OLDU..”

NATO Parlamenter Asemblesi üyeleri CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, TBMM heyeti ile toplantılar için gönderildiği Belçika’da, bölgede yaşayan Türklerle bir araya geldiler. Kahramanmaraş ve Nurhaklı yurttaşların yoğunlukta yaşadığı Anvers kentindeki dernekleri ziyaret eden Çakırözer ve Sındır, deprem bölgelerinde yakınlarını kaybeden yurttaşlara baş sağlığı dileyerek, “Yaşadığımız acıların tarifi yok. Ama tek yürek yaraları, dayanışmayı el birliğiyle hep birlikte saracağız” mesajını verdi.

BRÜKSEL’DEKİ EMİRDAĞLILARA TEŞEKKÜR

Çakırözer ve Sındır, Emirdağlıların yoğunlukta yaşadığı Brüksel’de ise Emirdağlılar Yardımlaşma Derneği’ni (EYAD) ziyaret ederek, depremzede yurttaşlar için Belçika’da topladıkları yardımlara teşekür etti.

Çakırözer, “Ülkemiz ağır koşullar altında zor bir süreç içerisindeyken en son yaşanan deprem de üstüne geldi. 11 ili kapsayan depremlerde resmi rakamlara göre 42 bin yurttaşımız yaşamını yitirdi. Belçika’dan da deprem bölgelerine yoğun şekilde yardımlar yapıldığını gördük. Belçika’daki yurttaşlarımızın yardımlarına minnettarız. Sizlere hem teşekkür etmeye geldik. Hem de ülkemizden, Eskişehir'den sizlere selamlar getirdik, sizlerden de dostluk, dayanışma mesajlarını ülkemize götüreceğiz” dedi. Milletvekillerine, CHP Belçika Birlik Başkanı Derya Bulduk ve yönetimi de eşlik etti.

Editör: Mustafa YILDIRIM