Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın her yaştan bireyin spor yaparak sosyalleşmesini ve psikomotor gelişimini sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalar aralıksız sürüyor.

       Bu kapsamda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi, Yenikent Mahalle Muhtarlığı, Yenikent Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği, Yenikent Mahalle Meclisi ile Yenikent Kooperatifinin oluşturduğu Yenikent Sivil Toplum Kuruluşları iş birliğiyle özel bir etkinliğe imza atıldı.

O zehirli örümcek türü Eskişehir’de O zehirli örümcek türü Eskişehir’de

     Yenikent Parkı’nda düzenlenen Uçurtma Şenliği ve Rekreatif Oyunlaretkinliği çocuklar ve ailelerden büyük ilgi görürken, eğlenceli rekreatif oyunlar eşliğinde unutamayacakları bir gün geçirdiler.  Etkinlikte speed ball, floor curling, halat çekme, çuval yarışı, sumo güreşi gibi oyunlar oynanırken, Es Çocuk Evi tarafından da yüz boyama etkinlikleri gerçekleştirildi. Çocuklara pamuk helva, su, popcorn, meyve suyu, kuru pasta gibi yiyecek ve içecekler de ücretsiz olarak ikram edildi.

     Renkli günün son bölümünde ise çocuklar ve velileri birlikte birbirinden farklı uçurtmaları uçururken, gökyüzünde adeta renk cümbüşü yaşandı. Saatlerce uçurtmalarını gökyüzünden indirmeyen çocuklar kadar büyükler de uçurtma uçurmanın zevkini yaşadılar.

     Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Ali Çeliksoy, etkinliğe katılım sağlayan herkese teşekkür ederek Başkan Yılmaz Büyükerşen’in sevgi ve selamlarını iletti. Etkinliğe katılan Eskişehirliler de eğlenceli ve verimli bir gün geçirdiklerini ifade ederek Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve tüm emeği geçenlere teşekkür ettiler.