Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyonu başkanı Seyfettin Çalışkan, “ Yüreğine dokunana oy ver”

  Bulgaristan da genel seçimler üçüncü kez, Cumhurbaşkanlığı seçimi ile birleştirilerek 14 Kasım günü yapılacak. Eskişehir’de çiftte vatandaşların oy kullanabilmeleri için Odunpazarı ve Tepebaşı bölgelerinde birer sandık kuruldu. Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyonu Başkanı Seyfettin Çalışkan,” Bulgaristan demokrasisine katkı sağlamak gerek Bulgaristan’da yaşayan, Türk vatandaşlarımızın gerekse Türkiye’de yaşayan Çifte vatandaşların haklarını korumak, sorunlarını çözmek adına müdahil oluyoruz.

Komşumuz Bulgaristan’ın önümüzdeki Pazar günü üçüncü kez yenilenecek seçimlerde sürdürülebilir bir hükümet kurulmasını arzu ediyoruz” dedi.

  Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyonu başkanı Seyfettin Çalışkan,günün birlik günü ve geleceğe sahip çıkma günü olduğunun altını çizerek, şunları söyledi:” Bulgaristan’da 14 Kasım 2021de yapılacak olan seçimler konusunda görüşmelerde bulunarak, Parlamento seçimlerinde Bulgaristan’da aday olarak seçimlere katılan Bulgaristan Türklerini destekleme kararı aldık. Ayrıca Bulgaristan Türkü olan Mustafa Karadayı ‘nın da Cumhurbaşkanı adayı olduğunu camiamıza önemle hatırlatmak isteriz. Uzun süredir Bulgaristan’da istikrar sağlamak adına ard arda yapılan seçimlerin yorgunluğunu yaşayan Çifte vatandaş olan seçmenlerimize çağrımız (geçerli “liçna karta

“olanlar), 14 Kasım’da kurulacak olan sandıklara giderek Bulgaristan’ın istikrarına katkıda

bulununuz. Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonuna bağlı 10 federasyon ve balkan camiası ile ilgili olarak kurulan tüm sivil toplum kuruluşlarına 14 Kasım 2021’de büyük görev düşmektedir. Bu görev seçim gününe kadar oy verme hakkı olan vatandaşlarımıza ulaşılarak onları bilgilendirmek kullanılacak olan her oyun önemini hatırlatmaktır.

Seçim günü ise sandığa giderek vatandaşlık görevlerini yerine getirmek için oylarını

kullanmasını sağlamak, ulaşım ve benzeri konularda yardımcı olmak.

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu 14 Kasım’da Bulgaristan’da yapılacak olan

cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri için Çifte vatandaşlara yaptığımız çalışmalarda Türkiye çapında destek olan valiliklerimize, belediyelerimize ve tüm STK’lara teşekkür ediyoruz”.