“7 Ekim’de ‘Türkiye Yüzyılı için hep yeni, hep ileri’ mottosuyla icra edilecek4. Olağanüstü Büyük Kongre’mizin partimiz ve milletimiz açısından hayırlara vesile olmasını diliyoruz.” diye konuşan AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan, partinin, geleceğe emin adımlarla yürümesini sağlayacaklarını söyledi. Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durarak yenilikçi bakış açısını daima üreten ve gelişen bir misyon ortaya koymakta ısrarcı olduklarını belirten Reyhan şunları söyledi: “Bu kongre sürecimiz de tamamen bu yaklaşıma hizmet edecektir. Hep yeni hep ileri diyerek kuşkusuz eser ve hizmet politikamızı da bir üst lige çıkarmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda önümüzdeki yerel seçimlere güçlü bir kadroyla hazırlanacağız.  Kongremizle birlikte milletimizin huzuruna her defasında olduğu gibi ilk günkü aşk ve heyecanla çıkacağız. “

22 YILLIK HİZMET TARİHİ

14 Ağustos 2001’de Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde “Aydınlığa Açık, Karanlığa Kapalı” şiarıyla kurulan AK Parti’nin 3 Kasım 2002’den bu yana girdiği her seçimde milletin derin teveccühüne mazhar olduğunu ifade eden Reyhan, “22 yıllık siyasi tarihinin istisnasız her gününü millete hizmet yolunda harcayan AK Parti, bugüne kadar birçok sınavdan geçmiş, tarihte benzerine pek rastlanmayan badireler atlatmıştır. Bu badirelere karşı her defasında milli iradeye koşmuş, sandıktan başka iktidar yolu tanımamıştır.” dedi.  

7 GENEL SEÇİM, 4 YEREL SEÇİM, 3 REFERANDUM…

Yaklaşık çeyrek asırdır; 7 genel seçim, 4 yerel seçim, 3 referandum ve 3 cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere toplam 17 kez milletin huzuruna çıkıp tümünden zaferle ayrılan AK Parti’nin bu başarılarının arkasında yatan en önemli unsurlardan bir diğerinin ise; dinamik kalmayı başarabilmesi olduğuna dikkat çeken Reyhan, “AK Parti yenilendikçe güçlenen bir dava hareketi olmuştur. Nice başarılar ve seçim zaferlerine rağmen bizler her defasında kan tazelemeyi adeta kendimize bir vazife olarak biliyoruz. Değişimi dilinden düşürmeyenlerin ise koltuklarına nasıl sıkı sıkıya sarıldıklarına, karanlıkta ıslık çalarcasına sorumluluk almadan nasıl birbirlerini suçladıklarına hep birlikte şahitlik ediyoruz.” ifadelerini kullandı.  

DİĞER PARTİLERDE KAOS VE KARMAŞA…

Atilay Dalgıç Tepebaşı için adaylık başvurusu yaptı Atilay Dalgıç Tepebaşı için adaylık başvurusu yaptı

Bazı siyasi partilerin kongrelerinde hâkim olan kaos ve kargaşayı endişeyle takip ettiklerini de sözlerine ekleyen İl Başkanı Süleyman Reyhan, şöyle konuştu: “Tüm bu süreç içerisinde yaşananlar, kişisel hırslarını demokrasinin önüne koyanların milletimizin menfaatine yönelik herhangi bir politika üretemeyeceklerini kanıtlamaktadır. Değişime direnen, bugün sergiledikleri etik dışı siyasetle bize demokrasi dersi vermeye kalkışan zihniyete karşı AK davanın birer neferleri olarak bizler, eski-yeni ayrımı yapmaksızın her zaman en ön saflarda milletimize hizmet etmekteyiz. 22 yıldır değişen ve yenilenen dinamik kadrolarla Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını Türkiye Yüzyılı olarak taçlandırmakta kararlıyız.”