Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Siyasi parti temsilcileri ile bir araya gelmeye devam ediyor.

Başkan Ataç, son olarak Millet İttifakı il temsilcilerini makamında ağırladı. CHP İl Başkanı Recep Taşel, İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil, DP İl Başkanı Hüseyin Özcan, Gelecek Partisi İl Başkanı Mahir Sayın, Deva İl Sekreteri Ömer Aydın ve Saadet Partisi İl Müfettişi Nazif Ayaz’ın yer aldığı ziyarette, Eskişehir ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulunuldu. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde yıkıma sebep olan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin kendilerini derinden üzdüğünü belirten Millet İttifakı temsilcileri, hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarına başsağlığı dilerken yaralılara da acil şifalar diledi. Depremzedelere yönelik her türlü yardım için de hazır olduklarını belirtti.

Başkan Ataç, Tepebaşı Belediyesi olarak AFAD ile koordineli olarak depremzedelerin ihtiyaç duydukları malzemeleri deprem bölgesine gönderdiklerini kaydetti. Başkan Ataç, “Tepebaşı Arama Kurtarma ekibimizi, iş makinesi ve aşevi ekipmanlarımızı taşıyan araçlarımızı ilk gün deprem bölgesine uğurladık. Gaziantep İslahiye’de arama kurtarma ekiplerimiz ile birlikte yaklaşık 50 kişilik personelimiz görev aldı. Aşevimiz günde 5 bin kişiye sıcak yemek veriyor, köylere de yardım ulaştırıyor. Ayrıca ekiplerimiz, ilçedeki sorunları çözmeye çalışıyorlar. Ayrıca 1 tır kömür olmak üzere 4 tır İslahiye’ye, 1 tır Malatya’ya,  1 tır Diyarbakır’a, 1 tır Hatay’a, 1 tır Elbistan’a 1 tır da Kahramanmaraş’a olmak üzere 9 yardım tırı gönderdik. Acımız çok büyük. Gün birlik günüdür. Tüm yaralarımızı birlikte saracağız. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Sahada görev yapan tüm ekiplere Allah güç versin Allah hepimizin yardımcısı olsun” diye konuştu.

Ülkemizin aydınlık geleceği için ne gerekiyorsa yapacağız

Başkan Ataç, ziyaretle ilgili ise şunları söyledi: “Uzlaşma metninin ilanından sonra çok değerli il başkanlarımızı davet ettik. Hem uzlaşma metini ile hem ülkenin genel siyasetiyle ilgili Eskişehir’in durumuyla ilgili sohbet ettik. Eksik olmasınlar, davetimi kabul ettikleri için il başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Zaten bundan sonra birlikte olacağız. Ülkemizin aydınlık geleceği için Millet İttifakı olarak ne gerekiyorsa yapacağız.”

Editör: Mustafa YILDIRIM