Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, kentte yaşayan vatandaşlar ile temaslarını sürdürüyor.

Başkan Ataç, kendisiyle tanışmak isteyen 17 yaşındaki Arda Musa Uç’u makamında ağırladı. ETİ Sosyal Bilimler Lisesinde eğitim gören Uç, ziyarette Başkan Ataç’ı annesinden çok duyduğunu ve tanışmak istediğini belirterek “Ben gerçekten başkanımla tanışmayı istiyordum. Annem çok bahsetmişti kendisinden. Gerçekten çok iyi bir insan” dedi. 8 Mart’ta 18 yaşını dolduracağını ve ilk kez oy kullanacağını belirten Uç, “Yerel seçimlerde de ilk kez oy kullanacağım.  Bölgede bir hakkım olacak. Ve hak belirtmiş olacağım. Bunun için de çok heyecanlıyım” diye konuştu.

“Tanıdığıma memnun oldum”

Arda Musa Uç ile tanışmaktan dolayı memnuniyetini dile getiren Başkan Ataç, “Arda’yı tanıdığıma çok memnun oldum. Bu bir medeni cesarettir. Okuduğu okulda çok güzel. Üniversitede de İngilizce Öğretmenliğini seçecekmiş.  Tam kendisine göre bir meslek. Çünkü bir lisan öğrenip, öğretmek çok değerli” dedi.

“İnsanın özgür iradesini gösterdiği bir nokta”

Başkan Ataç Ve Ünlüce İnönü’yü Ziyaret Etti Başkan Ataç Ve Ünlüce İnönü’yü Ziyaret Etti

Arda Musa Uç gibi ilk kez oy kullanacak geçlere de seslenen Başkan Ataç, “Tepebaşı’nda 4 bin gencimiz ilk kez oy kullanacak. Oy kullanmak çok önemli bir şey. İnsanın özgür iradesini gösterdiği bir nokta. Gençler kendi akıllarını kullanıp ona göre karar verecekler. Onlara söyleyeceğim şey, bu kentte nasıl yaşamak istiyor, bu kentte yaşadıklarından memnun mu? Eğer memnunsa bu kentteki bu düzenin korunması adına oy kulansın. Tek bir şeye taraf olmalarını istiyorum. Atatürk gençliği olsunlar, Atatürk’ün yolundan ayrılmasınlar” ifadelerini kullandı.

Editör: Mustafa YILDIRIM