Ailelerin taleplerini dinlediler, sağlık ve eğitim konusundaki ihtiyaçlar için girişimde bulundular. Aileler istisnasız Eskişehir halkının misafirperverliği için müteşekkir olduklarını paylaştı.

Gaziantep, Hatay ve Malatya’dan gelen aileleri ziyarette bulunan Vekiller bir nebze olsun depremin yaralarını sarmak isterken, bir yandan da ihtiyaçların taleplerin ne olduğunu dinlediler. Eskişehir Ak Parti İl Yönetiminden Metin Tezişçi ve Merve Yılmaz da ziyaretlere katıldı.

Prof. Dr. Günay “Sizlere Cumhurbaşkanımızın selamını getirdik. İnşallah bu asrın felaketini de hep birlikte atlatacağız. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın söz verdiği gibi bir sene içinde tamamlanacak olan evlerinize, memleketinize geri döneceksiniz, o zamana kadar Eskişehir’imizin misafirisiniz.” dedi.

Prof. Dr. Avcı ise “Bütün Türkiye gibi Eskişehirli hemşerilerimiz eminim ki sizlere kucak açtılar.  Yaralarımızı hep birlikte saracağız. Sağlık, eğitim, barınma ve temel ihtiyaçlarınız devletimizin tüm kurumları tarafından karşılanacak şekilde çalışmalar yapılıyor. İnşallah sizler evlerinize döndüğünüzde orada gelip çayınızı içeriz” Dedi.

Editör: Mustafa YILDIRIM