Avrupa Birliği (AB)’nin ulusal otoritelerin ve diğer ilgili kuruluşların faaliyetlerinin bir marka altında yaygınlaştırılması, KOBİ’lerin ve girişimciliğin desteklenmesi ve vatandaşların girişimciliğe özendirilmesi amacıyla 2009 yılından beri Avrupa KOBİ Haftası yaklaşımı sürdürülüyor. Bu kapsamda ülkeler her yıl Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen bir hafta boyunca etkinlikler düzenleniyor.

Avrupa KOBİ Haftası etkinlikleri kapsamında Eskişehir Valisi Sn. Erol AYYILDIZ, KOSGEB Eskişehir Müdürü Tarık YILMAZ ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. KOSGEB Eskişehir Müdürü Tarık YILMAZ Avrupa KOBİ Haftası etkinlikleri hakkında bilgi verdi ve haftanın 15-21 Kasım 2021 tarihleri arasında 38 ülke ile birlikte kutlanılacağını söyledi.

Yapılan ziyarette, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve devlet destekleriyle KOBİ ve girişimcilerin teşvik edilmesinin önemine dikkat çekilmiş olup bu alanda yapılan faaliyetlerin anlatılacağı haftanın verimli geçmesi temennilerinde bulunuldu.

Türkiye’nin Avrupa KOBİ Haftası etkinliklerini KOSGEB’in ulusal kamu koordinasyonunu 38 ülke ile birlikte 2009 yılından bu yana gerçekleştirildiğini bildiren Müdür Yılmaz ise, etkinlik kapsamında KOBİ’lere sunulan KOSGEB Destekleri hakkında bilgi vererek, makamdaki ziyaret kabullerinden dolayı teşekkürlerini iletti.