Yunusemre Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkan adayı Uğur Can çalışmalarını üyeden aldığı güçle hızlandırdı.

 Başkan adayı Uğur Can yıllarca kooperatifte hizmet etmesinden dolayı üyelerle arasının çok sıcak olduğunu ve her gittiği yerde sıcak sohbetle karşılandığını belirtti.

Can,  üyelerin kendisini böyle karşılamasının güç ve kuvvet verdiğini emin adımlarla finale doğru ilerlediğini kaydetti. Can, “Yunus Emre Esnaf Kefalet Kooperatifi 2006 yılında kuruldu, şuanda Eskişehir'in en büyük kooperatifi, bölge birliği sıralamalarında aktif olarak 2022 yılı içerisinde en çok kredi veren kooperatif takip oranlarıyla kredi geri dönüşleriyle gerçekten Türkiye’de en iyi sıralamada.

Bu kooperatifin bu yerlere gelmesinde rahmetli başkanımız Refik Pehlivan’ın emeği çoktur bizlere de esnafımıza hizmet etmek için uygun ve güzel bir ortam bırakmıştır. Bu görevi devralan bizlerde canla başla çalışarak esnafımıza en iyi hizmeti sunabilmek adına elimizden gelenin fazlasını yapacağımıza söz veriyoruz.

 Bu kooperatifi iyi bir şekilde devam ettiriyoruz daha da güzel yerlere getireceğiz, kooperatifimizin işleyişini bozacak hiç bir aksaklık yoktur sadece aldığımız başvuruların yoğunluğu devletimizin göndermiş olduğu ödeneklerden daha fazla olduğundan maalesef esnafımıza dönüşlerimizde gecikmeler yaşıyoruz ancak bu süreci en iyi şekilde yönetiyoruz kimsenin şüphesi olmasın hiç bir esnafımızın hakkı yenmemektedir.

Kesinlikle odalar arası herhangi ayrımcılık olmadan esnaflar arasında bir ayrımcılık veya öne geçirme adam kayırma esnafımızın hakkını koruyarak kredi kullandırılmaya devam ediyoruz. Herbir esnafımızın hakkını koruyacak olan yine bizleriz zaten bunlarında teminatı olarak sizlerin huzurunuzdayız ve oyunuza talibiz.

 Ödeneklerimizin dahada çok geleceğine düşünüyoruz, bugünleri aşacağız burası kurumsal olarak aktif ve güzel çalışan bir kooperatifiz biz Türkiye'nin bir göz bebeğiz bunu zaten siz değerli esnaflarımız daha iyi biliyorsunuz.

Sücaaddin'de Ali Uzun güven tazeledi Sücaaddin'de Ali Uzun güven tazeledi

Burası tüm esnafımıza can suyu olan nadide bir kooperatif güzel bir kuruluştur. İyi yönetiliyor diğer kurumlar arasında itibar görüyor ve esnafımızın canına can katıyor.

Ortaklarımızla birlikte hep beraber aile samimiyeti içerisinde ve daha fazla esnafımızı yanımıza alarak aile havasında demokratik bir ortamda secim yaşamak istiyoruz.

Biz personelimiz ve yönetim kurulumuzla kendimize güveniyoruz biz bu işi zaten Türkiye’de örnek bir şekilde yapıyoruz bu bizim işimiz sizden de desteklerinizi bekliyoruz.”