3 Aralık dünya engelliler gününe  Büyükşehir’den anlamlı etkinlikler 3 Aralık dünya engelliler gününe Büyükşehir’den anlamlı etkinlikler

Tepebaşı Belediyesi iklim değişikliğine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla bilgilendirici etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Tepebaşı İklim Sözcüleri programına katılan İklim Sözcüleri, iklim krizinin ve etkilerinin ne kadar ciddi olduğu hakkında insanları bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak üzere Belde Evleri’nde kadınlara yönelik iklimle ilgili 2023 yılı eğitim çalışmalarına başladı. Tepebaşı İklim Sözcülerinden Begüm Kayalı, Bahçelievler Belde Evi’nde 35 kadına iklim değişikliği ve ekonomi üzerine sunum gerçekleştirdi.

Belde Evi kursiyerlerine yönelik eğitim çalışmalarının devam edeceği bildirildi. Eğitimler hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 211 40 00 – 3353 numaralı telefondan İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü yetkililerine ulaşabiliyor.