Güzel, hacimli, canlı ve sağlıklı saçlar herkesin hayalidir. Bu saçlara sahip olmak için birçok saç bakım ürünü kullanılmaktadır ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken bir nokta, saç tipine göre doğru şampuan ve bakım ürünlerini kullanmaktır. Herkesin saç yapısı birbirinden farklı olduğu için herkese hitap eden şampuan ve saç bakım ürünleri de farklılık gösterir. Bitkisel şampuan çeşitleri ile doğru seçim yapıldığında yağlı, kuru, kepekli veya dökülen saçlara çözüm bulmak mümkündür.

Saç Sorunlarına Göre Hangi Şampuanı Tercih Etmeli?

Saç tipi ve yaşanan sorun benzer olabileceği gibi kimi zaman farklılık da gösterebilir. Bu nedenle saç tipine uygun bitkisel şampuan çeşitlerini kullanmak kadar, saç sorununa uygun şampuanı kullanmak da büyük öneme sahiptir. Yağlı saç yapısına sahip kişiler yağlı saçlara yönelik şampuanı tercih etmelidir. Saç yağlanması genelde beraberinde kepek sorununu da getirir, bu nedenle Bioblas’ın kepekli saçlara yönelik şampuanını kullanmak da etkili olacaktır. Bitkisel şampuan çeşitleri ve yağlar ile desteklenen Bioblas Botanic Oils serisi, kuru saçlara sahip kişiler için çok doğru bir tercihtir. Zeytinyağı, argan yağı, sarımsak ve ısırgan yağı çeşitleriyle Bioblas Botanic Oils serisi, kuru saçları nemlendirir ve canlanmasına yardımcı olur. Özellikle yoğun saç dökülmesi yaşayan kişilere ise Biotin şampuanı önerilir. Biotin şampuanı saç köklerini güçlendirmeye yardımcı olur ve daha fazla saç çıkmasını destekler.

Bitkisel Şampuanlar ve Özellikleri

Bitkisel şampuan önerileri denildiğinde ilk akla gelen Bioblas Sarımsak Şampuanı, tüm saç tipleri için kullanıma uygundur ve kokusuz olması ile sarımsağa karşı önyargıları ortadan kaldırır. Sarımsak saç dökülmesi için kullanılan etkili ve doğal bir bitkidir. Bioblas Sarımsak Şampuanı içeriğindeki sarımsak özü ile saçların gürleşmesine katkıda bulunur, saçları parlatmaya ve güçlendirmeye yardımcı olur.

Bioblas Argan Yağı Şampuanı, Bioblas tarafından patentli olan Bitkisel Kompleks B11 ile oluşturulmuştur; kuru, cansız ve dökülmeye meyilli saçlar için etkilidir. Saç dökülmesini engellemeye yardımcı olur ve saçlara canlılık kazandırmayı amaçlar.

Bioblas Isırgan Yağlı Şampuan, ince telli ve yağlı saç yapısına sahip kişiler için üretilmiştir. Saç tellerini kalınlaştırmayı ve daha hacimli bir görünüm kazandırmayı hedefler. Sağları besleyerek güçlenmesine yardımcı olur.