Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in, 8 yıllık görev döneminde gerçekleştirdiği hizmetleri ve yeni dönemde hayata geçireceği projeleri anlattığı tanıtım toplantısı Zafer Park’ta gerçekleştirildi.

Toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın da katıldı.

Tanıtım toplantısında bir konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başkan Büyükerşen’in Anadolu’nun ortasında İstanbul ve Ankara’nın arasında bir vaha oluşturduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu, “Kentlerde yaşayanlar yeşillik, ağaç görmek isterler. Ağaçlarda kuşları görmek isterler. Parkları görmek isterler. Parklarda oynayan çocukları görmek isterler. Dolayısıyla beton ormanı değil. Binaların arasında  ağaçların olmasını isterler. Dolayısıyla temiz bir hava isterler. Bu konuda belediye başkanlarımız ellerinden gelen bütün çabayı gösteriyorlar. Ankara ile İstanbul arasında bir vaha var, biliyorsunuz çöllerde vaha çok önemlidir, suyun ve yeşilliğin olduğu yerlerdir vahalar. Böyle bir vahayı Anadolu’da hayata geçiren Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız burada. Bursa bir beton ormanına dönüşürken bozkırın ortasında Eskişehir güzel bir kent olarak ortaya çıktı. Yılmaz Hoca’ya teşekkür ediyorum. Sadece bugünü değil, gelecek kuşaklara da yaşanabilir bir dünyayı bırakmak zorundayız. Onların da hakkı var ve onların da hakkını korumak zorundayız. Çevre dolayısıyla hepimizin bir duyarlılığı var ve bu duyarlılığı da koruyacağız” diye konuştu.

Başkan Büyükerşen de Kılıçdaroğlu’na güzel sözleri nedeniyle teşekkür etti. Büyükerşen daha sonra yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin en çok ihtiyaç duyduğu genç kuşakların başında gelen Alper Taşdelen çok güzel işler yapıyor. Sevgili merhum babası da benim adaylığım dönemimde Eskişehir’e gelmiş benimle birlikte çalışmıştı. Belediyecilik son derece kutsal bir uğraşı alanıdır. Bir ülkenin kalkınması yerelden başlar. Belediyecilik, 10 hanelik bir köyden milyonluk nüfusu olan şehirlere kadar uzanan son derece önemli politika merkezleridir. Politika derken politikayı yalnız söyleyen, yalnız tarif eden, yalnız bağırıp çağırıp azarlayan kişilerin aldıkları oya karşılık hizmet diye yaptıkları bir iş olarak görülmemelidir. Belediyeciliğin genç kuşaklara aktarılmasında herkese büyük görev düşüyor. Gerek Alper Taşdelen gerekse onun gibi genç belediyecilerimizin başarıları dalga dalga yayılıyor. Ben belediye başkanı olduğumda, şehirde yaşayan yetişkinlerin temel altyapı ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra bir hedef koymak istiyordum. O hedef orada yaşayan insanların yaşadıkları kentten mutluluk duymaları ve en önemlisi de akla gelebilecek ne kadar hizmet varsa o hizmetleri onlara ulaştırmaktı. Aslında gelecek kuşaklar konusunda, iki grubu kendime seçtim. Birisi gençler, diğeri de küçük çocuklar. Eğer onlara yaşadıkları şehirde mutluluk duyma, o şehirde üretme ve bütün bildiklerini o şehre verme arzularını içlerinde uyandırabilirseniz başarılı olursunuz. Onu yapmaya çalıştım. O nedenledir ki, yerel yönetimlerde gençlerin görev alması teşvik edilmelidir” dedi.