Toplumda sansür yasası olarak bilinen dezenformasyon yasası TBMM Genel Kurulu’nda AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla kabul edildi.

  İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak yaptığı konuşmasında "Ülkemizde, maalesef, Hükûmet özgür basın için sürekli engeller çıkarmaktadır. Bu iktidar zamanında basın kötü durumdadır… Görevi çiftçiye fon vermek olan devlet bankalarının verdiği krediler veya AK PARTİ'nin vermiş olduğu işlerden para kazanan müteahhitlerin yarattığı finansmanlar Hükûmeti basının patronu yaptı…  Yargıya taşınan toplumsal olaylar örneğin Deniz Feneri, örneğin çocuk istismarları, örneğin son zamanlarda çıkan bir milletvekiliyle ilgili yolsuzluk iddiaları mahkemelerle erişim yasağı getirilerek vatandaşın, halkın gözünden kaçırılmakta ve gizli kapaklı yargılamalar yapılmaktadır… Şimdiye kadar internet yayıncılığına yeterince hâkim olamayan hükûmet, internet gazeteciliğine de kendisince sansür getirmeye uğraşmaktadır” dedi.

 Siyaset bir duruş meselesidir  Siyaset bir duruş meselesidir

Kabukcuoğlu ayrıca "Maddi sıkıntılarla baş etmeye uğraşan yerel televizyonlarımıza sahip çıkılmalıdır. Yerel televizyon ve radyo istasyonlarını ayakta tutmak amacıyla, resmî ilan yapmalarına izin verilmesi yerel demokrasilerin güçlenmesi için yerinde olacak bir davranıştır.." değerlendirmesinde bulundu.