DSP Genel Başkan Yardımcısı Dilara Tambova 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bu milletin, makûs talihini değiştiren ve tarihi yeniden şekillendiren atalarımızın; bize mirası, şanlı geçmişimizdir. Kurtuluş savaşıyla başlayan; yeni bir devlet, yeni bir rejim ve yeni bir meclisle; adeta tarihin akışını değiştirerek, güçlü bir devlet yapısı ve sağlam bir millet inşası ortaya çıkarılmıştır. Artık! Türk Milleti için, yepyeni ve aydınlık bir gelecek vardır. Ve bu gelecek; tabi ki çocukların ve sonraki nesillerin selameti ve egemenliği için düşünülmüş ve onlar, yarınların güvencesi olarak görülmüşlerdir.

Büyük Atatürk’ün, çocuklara ve gençlere verdiği değeri, ulusumuzun; tarihi öneme haiz başarıları, kuruluş ve kurtuluş günlerini; bayram olarak, onlara armağan etmesinden anlıyoruz. Bu bağlamda, birinci meclisin açılış gününü kutlarken; milletimiz ve devletimiz için ihtiva ettiği önemi ve çocuklarla eş değer görülmesi, geleceğin teminatı olarak düşünüldüklerinin de açık bir ispatıdır.

AKUT Eskişehir’den Başkan Büyükerşen'e Teşekkür Ziyareti AKUT Eskişehir’den Başkan Büyükerşen'e Teşekkür Ziyareti

Güçlü bir Türkiye için, çocuklarımızın; iyi eğitilmesi ve bu ülkenin yarınlarını inşa edecek bilgi ve kararlılığa erişmesini sağlamak, hepimizin birinci önceliğidir. Bu vesileyle, Sevgili çocuklarımızın 23 Nisan coşkusunu yürekten paylaşıyor; Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutluyorum”