6 Şubat günü yaşadığımız bu büyük deprem felaketinde ülkemizdeki insanların tek yürek olmalarının yanı sıra Belçika’ da yaşayan Bulgaristan Türklerinden de anlamlı bir yardım Kızılay Eskişehir Şubesi’ne yapıldı.

Belçika’da yaşayan vatandaşlarımız Nurhan Rafet ve Petrov Evgeni İrenov, güzel bir kampanya ile Belçika’da yaşayan Bulgaristan Türkü soydaşlarımızı organize edip nakdi yardım topladılar. Toplam 15.540 Euro nakit yardım toplayan soydaşlarımız Belçika’ dan Eskişehir’e gelerek Türk Kızılay İl Merkezi Başkanı Egemen Temizsoy’a yardımı bizzat kendileri ilettiler.

“Böyle kötü bir günde ülkemizin ve milletimizin yanında bulunmak istedik. Türk Kızılay Eskişehir İl Merkezinin yapmış olduğu yardımları gördük ve bizde hemen Eskişehir Kızılay ile irtibata geçtik. Bir nebze de olsa yardımda bulunduysak bizim için mutluluk verici.”ifadelerini kullandı gurbetçilerimiz. Türk Kızılay Eskişehir İl Merkezi Başkanı Egemen Temizsoy ise “Kızılay yerelde ve ulusalda her vatandaşımızın umut kapısı olmaya devam ediyor ve edecek. Eskişehir Kızılay İl Merkezi Yönetim Kurulu üyeleri ve tüm gönüllülerimiz adına kendilerine sonsuz teşekkürlerimizi iletiyorum. Bu yardımlar bölgede bulunan ve şehrimize gelen afetzede misafirlerimizin ihtiyaçlarını karşılamada kullanılacaktır. Allah hayırlarını kabul etsin. ” şeklinde konuştu.

Editör: Mustafa YILDIRIM