Matematik Evi’nde Güz Dönemi Kayıtları Başlıyor Matematik Evi’nde Güz Dönemi Kayıtları Başlıyor

 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAP) işbirliği ile 2013 yılından bu yana düzenlenen eğitim ve seminer programlarına bugüne kadar 1733 kadın katılım sağladı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan kadın personele yönelik de eğitimler yapılırken, bu eğitimlerde 5 grupta toplam 135 personel katılım belgesi almaya hak kazandı.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan personele yönelik 8 hafta süren 6. grup eğitimler de tamamlandı. 32 kadın personelin katıldığı eğitimlerle kadın ve aileyi koruyucu sağlık davranışları konusunda sağlık bilinçlerinin yükseltilmesi hedeflendi.

Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi Seminer Salonu’nda düzenlenen eğitimin kapanış programına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Senem Ekinci, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın, uzman eğitmenler ve eğitimde yer alan kadın personel katıldı.

Burada konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Senem Ekinci, “Kadın personelimizin bu eğitimi alması bizim için çok önemli. Eğitime katılan tüm personelimize teşekkür ederim.” dedi. Eğitim alan kadın personel de kadın sağlığından beslenmeye, temizlikten çocuk ve ergen psikolojisine birçok konuda bilgi aldıkları eğitim nedeniyle teşekkür ettiler. Eğitim programı katılımcı belgelerinin verilmesinin ardından çektirilen fotoğraf ile tamamlandı.