Yeniden Refah Partisi gençlik kolları başkanı  Ramazan Uylaş ekonomiye ilişkin şu açıklamayı yaptı, “20 yıldır büyüyoruz diyen iktidarımız, büyümenin kendi ceplerindemi yoksa milletin cebindemi olduğunu halâ kavrıyamamış durumda.

2021 yılında yaklaşık 23 milyon olan icra dosyaları, 2022 yılın son dönemine gelindiğinde 25 milyon gibi hafife alınmayacak bir rakama ulaşmış yaklaşık olarak 1 senede 2 milyon artış göstermiştir.

Bizler milletimiz aç dediğimizde, Sn. Cumhurbaşkanı “ Vizdansızlık yapmayın aç kalan falan yok “ gibi açıklamarla vatandaşlarımızın yarasına tuz basarcasına açıklamalar yapıyor. Zira gelinen noktada rakamlar milletimizin açlık sınırının altında bir yaşam mücadelesi verdiğini gösteriyor.  Kasım ayı itibariyle 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 8.657 ₺ oldu. 5.500 liralık asgari ücretle, açlık sınırı arasında neredeyse fark 3.200 lira oldu.

Emek mahallesinde lise neden yok? Emek mahallesinde lise neden yok?

2022 yılında asgari ücrete yapılan %50 zam sonrası gıdada ve enerjide önü alınamayan zamlar, asgari ücret vatandaşımızın cebine girmeden eritmişti. Ve malesef gelinen noktada 2022 yılında yaşanan senaryo, 2023 yılındada yaşanmasın diyen vatandaslarımız asgari ücrete gelecek zamdan korkar hale geldi.

Malesef vatandaşlarımız mecliste grubu bulunan diğer siyasi partilerdende umudu kesmiş durumda. Kıymetli Genel Başkanımız Sn. Dr. Fatih Erbakan’ında ifade ettiği üzere “ Bu iş ne kasa başındakilerle çözülür, nede kasa başındakilerle çözülür. Bu iş Milli  Görüşle çözülür”. Tamamen yerli ve milli kaynaklarla üretilecek Borçsuz, zamsız, vatandaşımızın üzerine ek vergi yükü yüklemeden, borç ve faiz ekonomisine bulaşmadan, üretim ve istihdam ekonomisine dayalı hazırlamış olduğumuz ülke bütçesine MİNİMUM yılda 150 milyar dolarlık projelerimizle vatandaşımızı Yeniden Refah’a kavuşturmak için geliyoruz.”