AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Av. Ali Acar, Odunpazarı Bölgesinde bulunan mahalle sokaklarındaki kar ve buzların giderilemediğini iddia ederek Belediye Başkanı Kazım Kurt’u sert bir dille eleştirdi.

Başkan Acar yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Şehrimize yağan karın üstünden 10 günlük bir zaman geçmesine rağmen halen daha çoğu mahallemizin sokakları kar ve buzdan dolayı ciddi tehlike oluşturmaktadır. Vatandaşlarımız kaldırımlarda yürümekte zorluk çekiyor. Buz pistine dönen sokaklar, araçlar için kaza riskini artırıyor. İlk karın yağmasından bu zamana kadarki geçen zaman diliminde Odunpazarı Belediyesi ve Belediye Başkanı Sn. Kazım Kurt karla mücadele hususunda maalesef sınıfta kalmıştır.  

Ana arterlerde yeterli çalışma yapılmamasıyla birlikte ara sokaklar kendi kaderlerine terk edilmiştir. Vatandaşlarımız her gün mahallelerden fotoğraflar çekerek bizlere göndermek suretiyle yetkililerden, gereğinin yapılması için uyarılarda bulunmamızı talep etmektedirler. Daha dün sabah mahallelerden gelen fotoğrafları sosyal medya hesabımızdan paylaşım yapmak suretiyle Sn. Kazım Kurt’a ve Odunpazarı Belediyesi’ne uyarımızı yaptık.  

Meteoroloji hava tahminlerine göre önümüzdeki en az 10 günlük süreçte çetin kış şartlarının devam edeceği gözüküyor. Dolayısıyla havaların ısınarak buzların erimesini beklemeden bir an önce mahalle sokaklarında tuzlama çalışmasına başlanması gerekmektedir. Aksi takdirde Allah korusun buzlanmadan dolayı meydana gelebilecek kazalardan Odunpazarı Belediyesi ve Belediye Başkanı Sn. Kazım Kurt birinci dereceden sorumludur. Bizler her zaman vatandaşlarımızın sesine kulak vererek şu ana kadar gerekli uyarılarımızı yaptık ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Uyarılarımızı dikkate alıp almamakta yine Belediye Başkanı Sn. Kazım Kurt’un sorumluluğundadır.”

Editör: Mustafa YILDIRIM